neděle 3. května 2015

Den 126. - větší pondělní úklid

Zítra je PONDĚLÍ, budeme mít pravidelný větší pondělní úklid  (Weekly Home Blessing)
Věnujeme se oblasti kuchyně
Pracujeme na návyku měsíce, kterým je hýbat se - pro více o tomto návyku klikněte sem

Den zahájíme ranní rutinou pro úspěšný start
 
Úkoly tohoto dne

 • Vyluxujte všechny podlahy
 • Utřete prach
 • Vytřete podlahy
 • Vyleštěte zrcadla a dveře vč. klik
 • Vyhodťe starý tisk a katalogy
 • Vysypte všechny odpadkové koše
Misí tohoto dne v oblasti kuchyně je:
zítřejší mise je jasná...
Důkladně umyjte pracovní desku. Nemám na mysli jen otření hadrem. Čapněte kýbl s horkou vodou a trochou saponátu, hadr a otřete desku zepředu dozadu a ze strany na stranu. Ano, budete muset přesouvat věci*, ale odolejte pokušení vyklidit celou linku a všechno vyskládat, nebo se zaseknete, to vám garantuji. Jednoduše šoupněte s kávovarem nebo topinkovačem (pro příklad) na stranu, otřete plochu, popojděte o půl metru, setřete, vraťte věci na místo. Neděláme generálku kuchyně, chceme prostě jen dostat pryč všechny drobky a bordýlek, který se skrývá pod a za spotřebiči a ve spárách pracovní desky.
Nic se nemá přehánět! a mějte se moc krásně!

* vidíte, FL zase chce, abychom se naučili mít jich na lince co nejméně ;) 

Den zakončete VEČERNÍ RUTINOU a mějte se moc krásně!

5 komentářů:

 1. Mě čeká bílení kuchyně :( tak jsem se raději dala předem do třídění věcí v lince. Mám krabici na vyhození- plast a sklo, krabici na půdu-je mi to ještě líto vyhodit, třeba se to ještě hodí tchánovi na chatu, nebo to časem dám ke kontejneru až pojedeme do města-ještě to může posloužit, probrala jsem mycí prostředky, probrala zásoby, přerovnala a tak linka prokoukla. Jsem ráda, že jsem to udělal předem, i tak bude potom uklízení dost a dost.
  Ale minulý týden jsem si koupila misky- ty ale byly potřeba,,,no to ten krásný hrnek sice nebyl, ale i tak jsem si ho koupila- byl v akci za 20 kč a je moc krásný :) bílý s jednoduchým černým znamením horoskopu.

  Pěkný den.....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Soucítím, nás čeká vymalovat celý byt, ale kuchyní chci začít, tu zvládnu i sama. Jen co mi bude líp a někam uplacíruju děti, pouštím se do toho! :)
   Těším se, i když na strop asi nejmíň... pak už to ale půjde raz dva - naštěstí nemáme 4.5m stropy :)

   Pěkný den i Vám! :)

   Vymazat
  2. Já kuchyní také začala už v pátek :o) a dnes už můžu nahlásit, že mám vymalováno. Nyní jdu umývat okno, žaluzie, lustr atd. Zítra se akorát staví skutečný malíř a dotáhne mé dílo do konce tím, že nakreslí bílou linku :o)
   Malování 3x zdar! :o)
   Lotty

   Vymazat
  3. jé, u nás taky víkend malovací - ložnice a chodba, které křičely nejvíc ;););) spolu s malováním navíc totální debordelizace, takže se těším na další pokoje ;););)

   Vymazat
 2. To je super, holky :)

  Lotty, ta linka je fakt kumšt, mně se líbí, jak ji malíři dělají tím provázkem a křídou :)

  Ikke, jakým odstínem je vymalovaná ta ložnice? Hledám inspiraci, teď tam je taková béžová a čelní strana béžová šmrncnutá lehce do šedofialova (ten nejslabší odstín), ale už se mi to okoukalo, tak nevím co dál :)

  OdpovědětVymazat

Děkuji za váš komentář :)