neděle 28. června 2020

FlyLady 29.6. - 5.7.

Tento týden jsme v oblasti obýváku 
Končíme návyk měsíce - správný pitný režim
Každý den začínáme ranní a končíme večerní rutinou 


PONDĚLÍ 29.6.

Úkoly tohoto dne
 • Převlékněte ložní prádlo 
 • Vyhoďte starý tisk, katalogy, letáky 
 • Vyleštěte zrcadla a dveře
 • Utřete prach
 • Vyluxujte všechny podlahy
 • Vytřete podlahy
 • Vysypte odpadkové koše

Nový týden začneme tím, že uděláme krátkou exkurzi do bermudského trojúhelníku, který občas zchvátí nějaké ty kapesníky, křupky, ponožky, lego kostky, mince, televizní ovladače, dokonce i nůžky, ano, i ty už tu byly hlášeny, i ty dokáží pojmout naše pohovky, lenošky a křesla! :) Nadzvihneme polštáře a matrace, zalovíme, vyluxujeme strouhanku z drobků a máme zase na chvíli pokoj...

********************************************************************************

ÚTERÝ 30.6.

Úkol tohoto dne   
V úterý se vždy věnujeme především plánování:
 • jídel k uvaření a nákupy 
 • plánování aktivit s rodinou nebo přáteli na víkend a příští prázdninové dny
 • objednání k lékařům, zubařům, kontrola zásob dlouhodobě braných léků
Úterý je také o zábavě a regeneraci sil. Až budete hotovi s povinnostmi, dopřejte si nějakou příjemnou oddychovou aktivitu, která je ve vašich možnostech. 

Mise tohoto dne: dneska se  budeme věnovat oprašování. K ruce si vemem nízké schůdky nebo štafličky a pštrosí péro (prachovku nebo cokoli jiného ideálně na teleskopické násadě) a oprášíme garnýže, rohy stropů, kde by mohly být pavučinky, žaluzie v oknech, dál obložky dveří, zkrátka plochy ve výšce, kam se nedostaneme při běžném pondělním oprašování.Pěkný a poklidný začátek prázdnin! :)

 

********************************************************************************

STŘEDA 1.7.

Měníme návyk měsíce 

Úkoly tohoto dne
Středa je ve znamení boje s prokrastinací. Tento den se zabýváme věcmi, které máme sklon odkládat a nechávat zajít daleko. Například:


 • vracení půjčených knih a věcí
 • nejrůznější reporty
 • dotažení rozdělaných prací
 • poplacení složenek
 • úřední záležitosti
 • telefonáty, do kterých se nám jindy nechce 

Mise dne: máme tu červenec a nový měsíc a tak se přesouváme do další zóny, tj. předsíně a zádveří. První misí bude uklidit všechny tašky, boty, došlou poštu a knihy, které se mohou v této oblasti bezprizorně povalovat, prostě klasické zádveřní hotspoty. 


*********************************************************************************

ČTVRTEK 2.7.

Úkol tohoto dne
Čtvrtky obvykle navazují na středeční antiprokrastinaci a bývají dnem, který věnujeme pochůzkám, nákupům, cestám do čistíren a opraven, dotahujeme do konce vše, co jsme včera nestihli, abychom to před sebou netlačili zase další týden.

Mise tohoto dne: uklidíme hotspoty v jídelně, aby se u jídelního stolu zase především pohodově  stolovalo, pokud možno bez komínků časopisů a došlé pošty. ;)


*********************************************************************************

PÁTEK 3.7.

Úkoly tohoto dne
Jako každý pátek nakoukneme do kabelky; vyhodíme papírky od žvýkaček a účtenky, vylovíme vypadlé mince, vyklepeme drobky, doplníme zásobu kapesníčků, žvýkaček, pomád na rty atd. a stejný pořádek uděláme i v kufru a interiéru našeho auta - pryč s kelímky, láhvemi, ubrousky a  parkovacími lístky. 

Mise tohoto dne: vemte houbičku a šetrný přípravek a očistěte otisky prstů a zbytky drobných stolovacích nehod ze zdí v okolí jídelního stolu. Nedrhněte, ať nepoškodíte omítku. Cílem je trochu zlepšit stav, aby zdi prokoukly. Dále vemte sprej na okna a utěrku a utřete okno zevnitř. Jen zevnitř. Zafuněná a oťapaná místa.


*********************************************************************************

SOBOTA 4.7.

Den volna, den pro rodinu a program s dětmi.

*********************************************************************************

NEDĚLE 5.7.

Najděte čas jen pro sebe. Udělejte pro sebe něco hezkého, povznášejícího, odpočinkového a radostného, se stejným nasazením, jako byste to dělali pro druhé - odměňte se za uplynulý týden, zasloužíte si to!

Žádné komentáře:

Okomentovat

Cením si každého milého komentáře a čtenáře blogu ♥
Prodejcům proto děkuji, že neobtěžují ostatní vkládáním "komentářů" s linky na úplně nerelevantní produkty, kterým chtějí dělat reklamu. Takové okamžitě mažu a nahlašuji jako spam.