neděle 21. června 2020

FlyLady 22. - 28.6.

Tento týden jsme v oblasti ložnice
Návyk měsíce - správný pitný režim
Každý den začínáme ranní a končíme večerní rutinou PONDĚLÍ 22.6.

Úkoly tohoto dne
 • Vyměňte povlečení
 • Vyhoďte starý tisk, katalogy, letáky 
 • Vyleštěte zrcadla a dveře
 • Utřete prach
 • Vyluxujte všechny podlahy
 • Vytřete podlahy
 • Vysypte odpadkové koše


Místo pod postelí je oblíbený "úložný" prostor - tam se toho vejde! Takže tento týden začneme první misí právě zde. Natáhneme si minutku a vyklízíme vše, co do prostoru pod postel nepatří.
Pokud se ptáte, kam se všemi těmi věcmi, které tam jsou, pak je správná chvíle na přemýšlení, zda je opravdu všechny potřebujete, a zda by nemohly být uložené jinde. Pokud je vaše "jinde" už taky naplněné, pak je zcela jistě čas na redukci! :)*********************************************************************************

ÚTERÝ 23.6.

Úkol tohoto dne   
V úterý se vždy věnujeme především plánování:

 • jídel k uvaření na příští dny, bereme v potaz vše sezónní a levné
 • plánování aktivit s rodinou nebo přáteli
 • objednání k lékařům, zubařům, kontrola zásob dlouhodobě braných léků
 • cokoli vás napadne
Úterý je také o zábavě a regeneraci sil. Až budete hotovi s povinnostmi, dopřejte si nějakou příjemnou oddychovou aktivitu, která je ve vašich možnostech.

Misí tohoto dne: pokračujeme prací v zóně 4, kterou je ložnice. Včerejší mise byla pod postelí, dnes bude na posteli. Dělejte cokoli, co je zde třeba: někdy nevyužitá část postele slouží jako odkládací místo pro prádlo k vyžehlení, nebo tam leží sbírka čtiva, případně na posteli může být něco odloženého ze včerejší mise - pak je tedy vhodná příležitost udělat pořádek, jinak převlékáme povlečení, větráme lůžkoviny, vypereme přehoz, cokoli je potřeba a stíhá se v limitu 15 minut!*********************************************************************************

STŘEDA 24.6.

Úkoly tohoto dne
Středa je ve znamení boje s prokrastinací. Tento den se zabýváme věcmi, které máme sklon odkládat a nechávat zajít daleko.
Například:

 • vracení půjčených knih a věcí
 • nejrůznější reporty
 • dotažení rozdělaných prací
 • poplacení složenek 
 • úřední záležitosti
 • telefonáty, do kterých se nám jindy nechce 

Mise dne: dnes uklidíme prostory po levé straně postele - půjde patrně především o noční stolek a vše, co se nachází nalevo: parapety, komody, nebo bezprizorní komínky či hromádky oblečení. Vyklízíme a vracíme na místo vše, co sem nepatří.*********************************************************************************

ČTVRTEK 25.6.

Úkol tohoto dne
Čtvrtky obvykle navazují na středeční antiprokrastinaci a bývají dnem, který věnujeme pochůzkám, nákupům, cestám do čistíren a opraven, dotahujeme do konce vše, co jsme včera nestihli, abychom to před sebou netlačili další týden.

Mise tohoto dne: dnes budeme opakovat včerejší misi, tentokrát samozřejmě po pravé straně postele. Žádné podvádění a přesouvání věcí zase nalevo! ;)

 
*********************************************************************************

PÁTEK 26.6.

Úkoly tohoto dne
Jako každý pátek nakoukneme do kabelky; vyhodíme papírky od žvýkaček a účtenky, vylovíme vypadlé mince, vyklepeme drobky, doplníme zásobu kapesníčků, žvýkaček, pomád na rty atd. a stejný pořádek uděláme i v kufru a interiéru našeho auta - pryč s kelímky, láhvemi, ubrousky a prošlými parkovacími lístky. 

Máme před sebou poslední misi týdne. Vyklidili jsme prostory pod postelí, na ní, po obou stranách a nyní nás čeká místo v nohách postele. FlyLady vychází z toho, že v USA je v tomto místě zpravidla umístěná lavice, někdy s úložným prostorem, někdy bez, která slouží na odkládání přehozů a polštářků a svádí i k odkládání oblečení nebo knih. Nezávisle na tom, zda tento zvyk do vaší ložnice dorazil či nikoli, věnujte se prostoru před postelí, může tam být komoda, němý sluha nebo police, kde by se rovněž mohly najít nějaké hromádky nebo pozůstatky ranního spěchu, kdy není úplně čas ani nálada vracet hned vše na své místo. Pokud se tam proto něco najde, je to vaše dnešní a úplně poslední mise tohoto týdne! :) 


*********************************************************************************

SOBOTA 27.6.

Den pro rodinu. A taky pro koníčky, výlety nebo domácí projekty - byla by ale škoda sobotu obětovat nějakému velkému uklízení!*********************************************************************************

NEDĚLE 28.6. 

Den odpočinku. Vyhradíme alespoň chvíli pro sebe, odpočíváme, věnujeme se svým koníčkům a regeneraci.


****************************************************************************

Žádné komentáře:

Okomentovat

Cením si každého milého komentáře a čtenáře blogu ♥
Prodejcům proto děkuji, že neobtěžují ostatní vkládáním "komentářů" s linky na úplně nerelevantní produkty, kterým chtějí dělat reklamu. Takové okamžitě mažu a nahlašuji jako spam.