neděle 2. února 2020

FlyLady 3. - 9.2.

Tento týden jsme v oblasti kuchyně
Návyk měsíce - 15 minut debordelizace denně
Každý den začínáme ranní a končíme večerní rutinou 
PONDĚLÍ 3.2.

Úkoly tohoto dne

 • Převlékněte ložní prádlo 
 • Vyhoďte starý tisk, katalogy, letáky 
 • Vyleštěte zrcadla a dveře
 • Utřete prach
 • Vyluxujte všechny podlahy
 • Vytřete podlahy
 • Vysypte odpadkové koše

Mise dne v pondělí bude přímo multimise na více místech:

V oblasti předsíně a vchodu uhaste malá (či velká) ohniska hotspotů. Zbavte se hromady bot u vstupních dveří, komínku letáků a pošty někde na botníku a odložte časopisy a školní papíry, které se navršily v kuchyni na jídelním stole*.


* Ano, jídelní stůl (jakožto celá jídelna)  patří u FlyLady do zóny 1.


********************************************************************************

ÚTERÝ 4.2.

Úkol tohoto dne   
V úterý se vždy věnujeme především plánování:
 • jídel k uvaření a nákupy 
 • plánování aktivit s rodinou nebo přáteli na víkend a příští dny
 • objednání k lékařům, zubařům, kontrola zásob dlouhodobě braných léků
 • velikonočního programu (no ano, čtete správně)
Úterý je také o zábavě a regeneraci sil. Až budete hotovi s povinnostmi, dopřejte si nějakou příjemnou oddychovou aktivitu, která je ve vašich možnostech.

Mise dne: Zpátky k úplným základům! Dnes zatočíme s nádobím. Jakékoli nádobí, pekáčky či hrnce, které máte ve dřezu nebo důmyslně odložené "na později" třeba v troubě* - na světlo s tím a hlavně pod proud horké vody. Pokud máte myčku nádobí, naplňte ji, spusťte a později vyložte, pokud se všichno do myčky nevejde, odmyjte to ručně! Žádné čekání na další várku - vemte bejka za rohy a zatočte s ním, radí FlyLady! Uvidíte, jakou vám udělá radost, až budou pracovní deska a dřez úplně prázdné a čisté.
 

Nezapomeňte samozřejmě na vyleštění dřezu na závěr!

* Nestyďte se pokud se v tom poznáváte a nedivte se ani nekřižujte, pokud vám se to stát nemůže. ;)
 

********************************************************************************

STŘEDA 5.2.

Úkoly tohoto dne
Středa je ve znamení boje s prokrastinací. Tento den se zabýváme věcmi, které máme sklon odkládat a nechávat zajít daleko. Například:


 • vracení půjčených knih a věcí
 • nejrůznější reporty
 • dotažení rozdělaných prací
 • poplacení složenek
 • úřední záležitosti
 • telefonáty, do kterých se nám jindy nechce 

Mise dne v zóně 1:
Dnes po vás FlyLady bude chtít, abyste strávili 15 minut debordelizací všeho, co nepatří na kuchyňské pracovní desky a pulty. Věci, které se hodily někam do rohu, podél zdí, na parapet nebo okraj kuchyňského dřezu. Věci, které po pár dnech téměř nevidíte, resp. už se staly součástí obrazu, který se snažíte nevidět a nevnímat. Dnes tedy všechna tato místa vykliďte a provzdušněte.
 

To neznamená, že musíte strávit tři hodiny v kuchyni - dělejte co stihnete v limitu 15 minut.*********************************************************************************

ČTVRTEK 6.2.

Úkol tohoto dne
Čtvrtky obvykle navazují na středeční antiprokrastinaci a bývají dnem, který věnujeme pochůzkám, nákupům, cestám do čistíren a opraven. Dotahujeme do konce vše, co jsme včera nestihli, abychom to před sebou netlačili zase další týden.

Dnešní mise je: uspořádání šuplíku nebo organizéru na příbory. Vyndejte vše a vyklepte drobky, vytřete šuplík od případných nečistot, vyhoďte všechny gumičky, svorky, párátka, pytlíčky s kečupem,  a další nešvary, které se tam v provozu přihodily.
 

*********************************************************************************

PÁTEK 7.2.

Úkoly tohoto dne
Jako každý pátek nakoukneme do kabelky; vyhodíme papírky od žvýkaček a účtenky, vylovíme vypadlé mince, vyklepeme drobky, doplníme zásobu kapesníčků, žvýkaček, pomád na rty atd. a stejný pořádek uděláme i v kufru a interiéru našeho auta - pryč s kelímky, láhvemi, ubrousky a  parkovacími lístky.


Mise dne: podíváme se do skříňky pod dřezem, vyndáme její obsah, vytřeme vlhkým hadříkem, protřídíme obsah a vracíme zpět. Zároveň si děláme seznam všeho, co dochází - saponát, tablety do myčky, nové hadříky nebo houbičky, odpadové pytle, sami uvidíte nejlíp.


*********************************************************************************

SOBOTA 8.2.

Den volna určený pro rodinu. Čas určený nejbližším, dětem, společným rodinným aktivitám, oslavám nebo výletům.


*********************************************************************************

NEDĚLE 9.2.

Den volna určený obnově fyzických i psychických sil. Chvilka o samotě, pěkný film, kniha, koupel, cokoli vás potěší a trochu vám zvedne náladu a hladinu energie.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Cením si každého milého komentáře a čtenáře blogu ♥
Prodejcům proto děkuji, že neobtěžují ostatní vkládáním "komentářů" s linky na úplně nerelevantní produkty, kterým chtějí dělat reklamu. Takové okamžitě mažu a nahlašuji jako spam.