neděle 9. února 2020

FlyLady 10. - 16.2.

Tento týden jsme v oblasti koupelny 
Pokračuje návyk měsíce - 15 minut debordelizace denně
Každý den začínáme ranní a končíme večerní rutinou  PONDĚLÍ 10.2.

Úkoly tohoto dne
 • Vyměňte povlečení
 • Vyhoďte starý tisk, katalogy, letáky 
 • Vyleštěte zrcadla a dveře
 • Utřete prach
 • Vyluxujte všechny podlahy
 • Vytřete podlahy
 • Vysypte odpadkové koše

První misí tohoto týdne je vydrbat zástěnu u sprchového koutu. Přípravkem na to určeným postříkáme skleněnou zástěnu, necháme působit, zubním nebo jiných úzkým kartáčkem vydrbeme žlábky u kolejniček a další případná záludná místa, houbičkou plochu zástěny, proudem vody opláchneme, stěrkou setřeme a hadříkem z mikrovlákna pak doleštíme z obou stran. 
Pokud nemáte zástěnu ale závěs, pak perete nebo čistíte... závěs. :)********************************************************************************

ÚTERÝ 11.2.

Úkol tohoto dne   
V úterý se vždy věnujeme především plánování:
 • jídel k uvaření a nákupy 
 • plánování aktivit s rodinou nebo přáteli na víkend a příští dny (slavíte Valentýna?).
 • objednání k lékařům, zubařům, kontrola zásob dlouhodobě braných léků
Úterý je také o zábavě a regeneraci sil. Až budete hotovi s povinnostmi, dopřejte si nějakou příjemnou oddychovou aktivitu, která je ve vašich možnostech.

Mise dne: odkloníme se na chvíli z koupelny a budeme  papírovat. Vytřiďte hromádku papírů, která se vám nastřádala na stole kde překáží, nebo v šuplíku, kde může být "uklizena" na hodně dlouho. Nevýznamné papíry vyhoďte nebo skartujte, úřední založte nebo vyřiďte, nejlépe hned zítra.


********************************************************************************

STŘEDA 12.2.

Úkoly tohoto dne
Středa je ve znamení boje s prokrastinací. Tento den se zabýváme věcmi, které máme sklon odkládat a nechávat zajít daleko. Například:


 • vracení půjčených knih a věcí
 • nejrůznější reporty
 • dotažení rozdělaných prací
 • poplacení složenek
 • úřední záležitosti
 • telefonáty, do kterých se nám jindy nechce 

Mise tohoto dne: zpět do koupelny. Tady vyhodíme všechny prázdné obaly od gelů a šampónů, odstraníme zbytečnosti z okrajů vany a připíšeme na nákupní seznam vše potřebné k dokoupení. Pozdě bycha honit, když stojíte pod proudem vody, třesete s láhvičkou, přemlouváte ji, aby vydala jednu jedinou poslední dávku, ale ona jen výsměšně prdí naprázdno..pfrrr!*********************************************************************************

ČTVRTEK 13.2.

Úkol tohoto dne
Čtvrtky obvykle navazují na středeční antiprokrastinaci a bývají dnem, který věnujeme pochůzkám, nákupům, cestám do čistíren a opraven, dotahujeme do konce vše, co jsme včera nestihli, abychom to před sebou netlačili zase další týden.

Mise dne: dnes budeme mít dvojitou misi, v koupelně a prádelně. Koberečky a předložky kolem vany a z WC dejte do prát na jemný cyklus (sledujte cedulky se symboly údržby). Ještě před spuštěním pracího programu otřete dvířka a horní a přední část pračky a sušičky a nevynechte dávkovací šuplík na prací prostředky.*********************************************************************************

PÁTEK 14.2.

Úkoly tohoto dne
Jako každý pátek nakoukneme do kabelky; vyhodíme papírky od žvýkaček a účtenky, vylovíme vypadlé mince, vyklepeme drobky, doplníme zásobu kapesníčků, žvýkaček, pomád na rty atd. a stejný pořádek uděláme i v kufru a interiéru našeho auta - pryč s kelímky, láhvemi, ubrousky a  parkovacími lístky.

Mise dne: dnes bychom podle FlyLady měli vynést odpadkové koše z koupelen, pracoven a celkově všechny koše, které se doma nachází. Pokud nemáte ve své třípatrové vile 6-8 odpadkových košů (které navíc měly být vyneseny již v pondělí, kuchyňský pak denně), nevadí, můžete vycídit koš v koupelně a na WC. Pěkně ho vydrbejte a vypláchněte, nechte uschnout a založte nový pytel.
 

*********************************************************************************

SOBOTA 15.2.

Den volna pro rodinu. Každou sobotu trávíme volný den s našimi nejbližšími a především dětem vynahrazujeme naše týdenní uspěchané tempo.

*********************************************************************************

NEDĚLE 16.2.

Další den volna, den regenerace.
Stále ještě pokud možno nepracujeme,  najdeme si čas na své záliby, obnovu sil a péči o tělo i duši.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Cením si každého milého komentáře a čtenáře blogu ♥
Prodejcům proto děkuji, že neobtěžují ostatní vkládáním "komentářů" s linky na úplně nerelevantní produkty, kterým chtějí dělat reklamu. Takové okamžitě mažu a nahlašuji jako spam.