neděle 3. června 2018

FlyLady 4.- 10.6.

Tento týden jsme v oblasti kuchyně
Nový návyk měsíce - správný pitný režim
Každý den začínáme ranní a končíme večerní rutinou PONDĚLÍ 4.6.

Úkoly tohoto dne
 • Vyměňte povlečení
 • Vyhoďte starý tisk, katalogy, letáky 
 • Vyleštěte zrcadla a dveře
 • Utřete prach
 • Vyluxujte všechny podlahy
 • Vytřete podlahy
 • Vysypte odpadkové koše


Mise dne: důkladně umyjte pracovní desku. Nemám na mysli jen otření hadrem. Čapněte kýbl s horkou vodou a trochou saponátu, hadr a otřete desku zepředu dozadu a ze strany na stranu. Ano, budete muset přesouvat věci*, ale odolejte pokušení vyklidit celou linku a všechno vyskládat, nebo se zaseknete, to vám garantuji. Jednoduše šoupněte s kávovarem nebo topinkovačem (pro příklad) na stranu, otřete plochu, popojděte o půl metru, setřete, vraťte věci na místo. Neděláme generálku kuchyně, chceme prostě jen dostat pryč všechny drobky a bordýlek, který se skrývá pod a za spotřebiči a ve spárách pracovní desky.
Nic se nemá přehánět! a mějte se moc krásně!

* vidíte, FL zase chce, abychom se naučili mít jich na lince co nejméně ;)

*********************************************************************************

ÚTERÝ 5.6.

Úkol tohoto dne   
V úterý se vždy věnujeme především plánování:

 • jídel k uvaření na příští dny
 • plánování aktivit s rodinou nebo přáteli
 • objednání k lékařům, zubařům, kontrola zásob dlouhodobě braných léků
 • prázdninového programu
Úterý je také o zábavě a regeneraci sil. Až budete hotovi s povinnostmi, dopřejte si nějakou příjemnou oddychovou aktivitu, která je ve vašich možnostech.

Mise dne: dnes vycídíme odpadkový koš v kuchyni. Pěkně ho vydrbejte a vypláchněte, nezapomeňte na víko, nechte uschnout a založte nový pytel.
 
*********************************************************************************

STŘEDA 6.6.

Úkoly tohoto dne
Středa je ve znamení boje s prokrastinací. Tento den se zabýváme věcmi, které máme sklon odkládat a nechávat zajít daleko.
Například:

 • vracení půjčených knih a věcí
 • nejrůznější reporty
 • dotažení rozdělaných prací
 • poplacení složenek
 • úřední záležitosti
 • telefonáty, do kterých se nám jindy nechce 

Mise dne v oblasti kuchyně má být dnes podle FL velmi důkladné očištění kuchyňské baterie u dřezu nějakým starým vyřazeným zubním kartáčkem a silným prostředkem, který rozpustí prstenec nánosu u kořene baterie.
Pomůže tekutý jemně abrazivní prášek nebo jedlá soda, citrón, na vodní kámen pomůže ocet. Baterii pak důkladně opláchněte a otřete dosucha. Skvělé! :)*********************************************************************************

ČTVRTEK 7.6.

Úkol tohoto dne
Čtvrtky obvykle navazují na středeční antiprokrastinaci a bývají dnem, který věnujeme pochůzkám, nákupům, cestám do čistíren a opraven, dotahujeme do konce vše, co jsme včera nestihli, abychom to před sebou netlačili další týden.


Misí tohoto dne v kuchyni bude otření velkých spotřebičů. Na lednici, myčku nebo stěny sporáku občas zapomínáme, dnes tedy bude ten den, kdy jim věnujeme trochu péče a pohlazení hadříkem z mikrovlákna a účinného, ale jemného čisticího prostředku.


*********************************************************************************

PÁTEK 8.6.

Úkoly tohoto dne
Jako každý pátek nakoukneme do kabelky; vyhodíme papírky od žvýkaček a účtenky, vylovíme vypadlé mince, vyklepeme drobky, doplníme zásobu kapesníčků, žvýkaček, pomád na rty atd. a stejný pořádek uděláme i v kufru a interiéru našeho auta - pryč s kelímky, láhvemi, ubrousky a prošlými parkovacími lístky. 


Poslední misí dne je: důkladně zameteme podlahu a pak ji důkladně vytřeme. Existuje X způsobů vytírání (zprava doleva, zleva doprava, zezadu dopředu ;)) a X typů mopů; nepřemýšlejte nad tím, prostě natočte kyblík horké vody se saponátem a Just Do It!

I když to možná nebude tak perfektní, jako by to udělala vaše tchyně nebo maminka, nenechte se odradit, nikdo vám to neboduje a i ne úplně perfektní práce se počítá a je pro domov požehnáním! ;)


*********************************************************************************

SOBOTA 9.6.

Den volna pro rodinu, děti, příbuzné, přátele a venkovní aktivity, dá-li počasí.


*********************************************************************************

NEDĚLE 10.6. 

Další den volna, den regenerace.
Vedle rutin, hotspotů a údržby čistého dřezu si najděte čas jen pro sebe a dopřejte si něco radostného, povznášejícího. Dělejte cokoli vás těší a dobíjí vám baterky, a odměňte se za další týden vašeho snažení a nasazení, zasloužíte si to!

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za váš komentář :)