neděle 10. června 2018

FlyLady 11. - 17.6.

Tento týden jsme v oblasti koupelny & jedné další zóny
Pilujeme návyk měsíce - správný pitný režim
Každý den začínáme ranní a končíme večerní rutinou  

PONDĚLÍ 11.6.

Úkoly tohoto dne
 • Vyměňte povlečení
 • Vyhoďte starý tisk, katalogy, letáky 
 • Vyleštěte zrcadla a dveře
 • Utřete prach
 • Vyluxujte všechny podlahy
 • Vytřete podlahy
 • Vysypte odpadkové koše

Mise tohoto dne: někteří z vás mají v koupelně skříňku s ručníky a koupelnovým textilem. Kdy jste naposledy probrali komínky s ručníky, ručníčky, osuškami, předložkami, žínkami a kosmetickými ubrousky a vyřadili nepoužívané a roztřepené kousky, aby nezabíraly místo? Ve skříňce mohou být dále i jiné drobnosti, které do ní nepatří, dejte je tedy na své místo. Pokud v koupelně textil nemáte, pak si jednoduše naordinujte klasický 15 minutový debordel místnosti s tříděním zbytečností: z okrajů vany, okenních parapetů a desky umyvadlové skříňky posbírám všechny ty flaštičky, kelímky, krabičky, šminky, sponky a gumičky, které se tam v provozu nastřádaly a překážejí. Vratíme přípravky do skříněk a zásuvek a uvolníme prostory.

Druhá mise: "vyřiďte" dva libovolné hotspoty.


********************************************************************************

ÚTERÝ 12.6.

Úkol tohoto dne   
V úterý se vždy věnujeme především plánování:
 • jídel k uvaření a nákupy 
 • plánování aktivit s rodinou nebo přáteli na víkend a příští dny (Den otců 17.6.; oslava konce školního roku atd.)
 • objednejte se k lékařům, zubařům, ať vás na dovolené nezaskočí vypadlá plomba nebo prázdný blistr od léku. 
 • letní prázdniny a dovolené
Úterý je také o zábavě a regeneraci sil. Až budete hotovi s povinnostmi, dopřejte si nějakou příjemnou oddychovou aktivitu, která je ve vašich možnostech.

Mise dne v koupelně: pořádně vydrbeme zdi kolem vany nebo sprchového koutu. Většinou k odstranění nánosu kapek ze směsi vody a tělové kosmetiky úplně postačí normální čisticí prostředek nebo staré dobré mýdlo a houba, ale pokud vaše obklady hyzdí i vápenaté kapky, vemte si na pomoc zase starý dobrý ocet. Nařeďte ho, nalejte do lahvičky s rozprašovačem, postříkejte stěny, nechte působit (můžete jít dělat další misi) a pak opláchněte a stáhněte stěrkou.


Druhá mise: dnes také  vyměníme povlečení v pokoji pro hosty. Na léto možná přijedou známí, rodina, budete mít o něco méně práce a stresu, když bude jejich pokoj připravený.


********************************************************************************

STŘEDA 13.6.

Úkoly tohoto dne
Středa je ve znamení boje s prokrastinací. Tento den se zabýváme věcmi, které máme sklon odkládat a nechávat zajít daleko. Například:


 • vracení půjčených knih a věcí
 • nejrůznější reporty
 • dotažení rozdělaných prací
 • poplacení složenek
 • úřední záležitosti
 • telefonáty, do kterých se nám jindy nechce 

Mise tohoto dne: dnes utřeme držáky a věšáky na ručníky a toaletní papír - i na ně se práší a čas od času potřebují utřít. ypereme všechny předložky a koberečky z koupelny a WC. Všichni, kdo pracují mimo domov a odcházejí, si tuto misi možná budu muset načasovat, např. naložit koberečky do pračky před odchodem, načasovat pomocí odloženého startu, aby se zase mokré v pračce do našeho návratu nezapařily, a poté večer vysušit.

Druhá mise: čapněte krabici a v libovolné zóně bytu a v 15minutovém limitu sbírejte  nepotřebné věci k darování nebo vyhození. FlyLady navrhuje garáž - tam by se toho mohlo v limitu 15 minut najít dost, že?


*********************************************************************************

ČTVRTEK 14.6.

Úkol tohoto dne
Čtvrtky obvykle navazují na středeční antiprokrastinaci a bývají dnem, který věnujeme pochůzkám, nákupům, cestám do čistíren a opraven, dotahujeme do konce vše, co jsme včera nestihli, abychom to před sebou netlačili zase další týden.

Mise tohoto dne: dnes hrajeme "27 Fling boogies". Toto pravidlo FL spočívá v tom, že si na 15 minut natáhnete budíka a vyhazujete (třídíte) přesně 27 nepotřebných věcí. Já toto pravidlo nemám v oblibě, neumím si představit, že probírám věci a udržuju si přehled, jestli je jich teprve 24 nebo už 28, takže to pojímám jako klasický 15 minutový debordel místnosti s tříděním zbytečností: z okrajů vany, okenních parapetů a desky umyvadlové skříňky posbírám všechny ty flaštičky, kelímky, krabičky, šminky, sponky a gumičky, které se tam v provozu nastřádaly a překážejí. Vratíme přípravky do skříněk a zásuvek a uvolníme prostory.

Druhá mise: Všichni  noví v programu FlyLady pro které je úklid ještě stále komplikovaný, budou pokračovat v 27 Fling Boogies v libobolné zóně, která to potřebuje.
Všichni pokročilí, kteří již jen udržují pořádek, dnes zametou nebo vyluxují podlahu v pokoji pro hosty (nebo kterékoli jiné). 

Trochu svižné hudby z rádia vám může zvednout náladu a chuť do práce. 
 

*********************************************************************************

PÁTEK 15.6.

Úkoly tohoto dne
Jako každý pátek nakoukneme do kabelky; vyhodíme papírky od žvýkaček a účtenky, vylovíme vypadlé mince, vyklepeme drobky, doplníme zásobu kapesníčků, žvýkaček, pomád na rty atd. a stejný pořádek uděláme i v kufru a interiéru našeho auta - pryč s kelímky, láhvemi, ubrousky a  parkovacími lístky.

Mise tohoto dne: v koupelně dnes umyjeme umyvadlo a desku nebo skříňku, na které stojí. Trochu tekutého písku na měkkou stranu houbičky, přejet, opláchnout a otřít, na umyvadlo stříknout windex a vyleštit.
Desku otřeme vlhkým hadříkem a utřeme dosucha. 

Krásný víkend!

*********************************************************************************

SOBOTA 16.6.

Den volna, den pro rodinu, rodinné aktivity, návštěvy, výlety, česání třešní, sbírání jahod a další letní radosti.


*********************************************************************************

NEDĚLE 17.6.

Další den volna, den určený regeneraci sil i ducha. Věnujte se alespoň část dne jen sobě a "svým záležitostem". 
Je Den otců, nezapomeňte s dětmi ocenit vašeho "tatu". ;)

5 komentářů:

 1. Není tam chyba ohledně praní předložek a koberečku z koupelny? Je to mise na středu a koukám i v patek :)

  OdpovědětVymazat
 2. Já chci mít pokoj pro hosty!!!!

  OdpovědětVymazat

Děkuji za váš komentář :)