neděle 25. září 2016

Když udeří bacily...

A je to tady.
Léto oficiálně skončilo a vládu pomalu a jistě přebírá podzim, a s ním i sezóna, kdy si děti začnou ze škol a školek nosit kromě pochval, jedniček a rukodělných skvostů, také první rýmy a kašlíky.
Halelůja, po tom se nám fakt moc stýskalo!

Aby vás v tomto ohledu nic nezaskočilo, nezapomeňte kromě prevence i zrevidovat a oprášit domácí lékárničku a připravit se!

Co má domácí lékárna obsahovat a proč najdete v 25. dílu Organizační série a aby byla vaše příprava stoprocentní, přidávám tyto A5 soubory k vytištění do vašich TD Diářů:


1) Zdravotní údaje členů rodiny, zejména dětí.
Pro případ, kdy máte potíž si v lékařských ordinacích (zejména na pohotovostech nebo u specialistů, kde se ještě neznáte) vybavit rodné číslo, pojišťovnu nebo porodní váhu dítěte.

2) Přehled všech momentálně braných léků.
Aby se vám nestalo, že vám uteče jedna dávka antibiotik atp. Ocení zejména maminky více dětí, ale nechte bejt, i u jednoho někdy člověk ztratí přehled! Teď by se vám to už stát nemělo ;)

3) Přehled, jak (především) děti marodí během roku.
Ono se to nezdá, ale když to pak zpětně vidíte napsané, buďto to nakonec není tak hrozné, jak se zdálo, anebo si díky podobnému záznamu naopak uvědomíte, že se nějaká potíž nebo symptom podezřele opakuje a může to být impulsem pro další akci.

Záznamy doporučuji archivovat, věřte, že  potenciálně velmi usnadní vaši orientaci v historii užívaných léků a diagnóz, a komunikaci s lékaři, který vaši připravenost jistě ocení!

Přeji hodně zdraví a krásné podzimní dny!

Fi

Soubory ke stažení:
léky a medikamenty
zdravotní údaje
jak marodíme

3 komentáře:

 1. Ihned jsem si vytiskla list Jak marodíme, protože se 3 dětmi si kolikrát pletu, který to vlastně minulý měsíc kašlal... (jo, jsem hrozná). A už se mi taky stalo, že až po otevření omluvného listu v žákovské mi došlo, že pravidelné virózy opakujícící se už 6x přesně po měsíci, jsou asi trochu divné (byla to nakonec borelióza). Takže takovýto list je pro mě jak stvoření, díky!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hrozná nejste, vždyť si to nejde zapamatovat, mně se to plete i u dvou ;)
   Jsem ráda, že Vám list přijde vhod a trochu Vám to usnadní! :)
   Fi

   Vymazat
 2. Všechny tři listy mám vytisknuté a vložené do diáře. A bohužel, dva z nich už používám :-( jak přišel podzim tak se dostavilo nachlazení, teploty atd. Teď už ale mé poznámky o teplotách a lécích mají důstojnou podobu :o) díky moc!

  OdpovědětVymazat

Děkuji za váš komentář :)