neděle 25. září 2016

FlyLady 26.9. - 2.10.

Tento týden jsme v oblasti obýváku
Končíme návyk měsíce - večerní rutina
Každý den začínáme ranní a končíme večerní rutinou 

PONDĚLÍ 26.9.

Úkoly tohoto dne
 • Vyměňte povlečení (volitelně, zejména pokud jste povlékali minule)
 • Vyhoďte starý tisk, katalogy, letáky 
 • Vyleštěte zrcadla a dveře (v namáhaných místech)
 • Utřete prach
 • Vyluxujte všechny podlahy
 • Vytřete podlahy
 • Vysypte odpadkové koše

První mise tohoto týdne: Postavte se doprostřed svého obýváku a dobře se rozhlédněte. Jak na vás působí? Není příliš zahlcený předměty? Jde ještě o útulné prvky, nebo krámy? Rozhodně se nemusíte zbavovat hned všech dekorací a předmětů, pokud vám pohled na ně přináší upřímnou radost a rádi se na ně díváte a rádi o ně pečujete, ale zvažte, jestli nejde jen o zvyk a vystavené věci spíš neignorujete. 
Budete ohromeni, jak upraveněji a vzdušněji bude váš obývák vypadat po odstranění jen několika málo věcí, a jak snadněji se vám pak bude utírat prach a udržovat pořádek.
Vaše dnešní mise je proto zbavit se podobných přebytečných věcí ve vašem obýváku a odstranit letní výzdobu.*********************************************************************************

ÚTERÝ 27.9.

Úkol tohoto dne   
V úterý se vždy věnujeme především plánování:

 • jídel k uvaření na příští dny, bereme v potaz vše sezónní a dostupné
 • plánování aktivit s rodinou nebo přáteli
 • objednání k lékařům, zubařům, kontrola zásob dlouhodobě braných léků
 • cokoli vás napadne
Úterý je také o zábavě a regeneraci sil. Až budete hotovi s povinnostmi, dopřejte si nějakou příjemnou oddychovou aktivitu, která je ve vašich možnostech. 

Mise dne v úterý: pořádně se podívejte nahoru na strop a do koutů a vymeťte všechny pavučiny, utřete prach z horních hran oken a konzolí, dveří a obložek.

*********************************************************************************

STŘEDA 28.9.

Úkoly tohoto dne
Je státní svátek, přesto se pokud možno pokusíme vypořádat s prokrastinací a věcmi, které máme sklon odkládat a nechávat zajít daleko.
Například:

 • hora prádla
 • dotažení rozdělaných prací
 • telefonáty, do kterých se nám jindy nechce  

Mise dne dnes budeme utírat prach v obýváku a půjde o poměrně detailní práci; oprášíme všechny fotorámečky, rámy obrazů, sošky a dekorace, stínidla lamp, parapety, a možná budete moc rádi, že jste se předevčírem zbavili předmětů navíc a o to rychleji vám to dnes půjde od ruky!
Pusťte si nějakou svižnou muziku a postupujte rychle, nezasekávejte se, ať se vejdete do limitu 15 minut ;)


*********************************************************************************

ČTVRTEK 29.9.

Úkol tohoto dne
Čtvrtky obvykle navazují na středeční antiprokrastinaci a bývají dnem, který věnujeme pochůzkám, nákupům, cestám do čistíren a opraven, dotahujeme do konce vše, co jsme včera nestihli, abychom to před sebou netlačili další týden.

Mise dne: dnes bude také důkladná vysávací session v obýváku. Důsledně vyluxujte celou podlahu i pod nábytkem, pod sedačkou a křesly, v rozích. Netahejte sami těžký nábytek! Požádejte někoho o pomoc, nebo vyluxujte jen tam, kam dosáhne ten nejužší nástavec.

*********************************************************************************

PÁTEK 30.9.

Úkoly tohoto dne
Jako každý pátek nakoukneme do kabelky; vyhodíme papírky od žvýkaček a účtenky, vylovíme vypadlé mince, vyklepeme drobky, doplníme zásobu kapesníčků, žvýkaček, pomád na rty atd. a stejný pořádek uděláme i v kufru a interiéru našeho auta - pryč s kelímky, láhvemi, ubrousky a prošlými parkovacími lístky. 

Je tu poslední mise týdne a bude opět příjemná. Do obýváku umístíme vázu s čerstvou květinou, radost nám udělá nové podzimní aranžmá nebo svíčka s vůní, cokoli, co bude krásná tečka za celotýdenním snažením!

*********************************************************************************

SOBOTA 1.10.

Den volna pro rodinu, věnujeme se našim dětem, rodičům a přátelům.

*********************************************************************************

NEDĚLE 2.10. 

Den péče o sebe a svého ducha.
Vedle rutin, hotspotů a údržby čistého dřezu si najděte čas jen pro sebe a dopřejte si něco radostného, povznášejícího. Dělejte cokoli vás těší a dobíjí vám baterky, a odměňte se za další týden vašeho snažení a nasazení, zasloužíte si to!

**********************************************************************************

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za váš komentář :)