pondělí 2. února 2015

Organizační série - den 2.

Vítejte zpět u druhého dílu Organizační série vašeho domova!

V pilotním díle jsme si stručně shrnuli účel a funkci předsíně a dnes se zaměříme na nešvar, se kterým se v této oblasti potýkáme nejvíce:

Příliš mnoho věcí při nedostatku místa 
S tím, že české domácnosti mívají často velmi malou předsíň, už nic nenaděláme. Pokud je to i váš případ, musíte se dvojnásob snažit, aby tato místnost nebyla přecpaná a chaotická, a to zejména v zimě. Je proto nezbytné, aby na věšáku v předsíni visely pouze aktuálně nošené bundy a kabáty. Po příchodu zvenčí je pověste, aby proschly, a pokud si druhý den budete chtít vzít ze skříně jiný kabát, musíte ten předchozí z předsíně uložit do skříně na místo kabátu, který hodláte obléct. Je to pravidlo "jeden za jeden" a je nejen funkční, ale i oku (a duši!) lahodí, pokud vaše předsíň nevypadá pod pestrobarevnou horou bund jako šatna 3.B. Proto ho zkuste zavést i v případě, že se s nedostatkem místa v předsíni nepotýkáte. Je to několik vteřin  výměnou za maximální efekt a to není špatné!

garagedecorandmore.com

Stejné pravidlo se týká i vašich bot.
Nošené boty ve kterých jste přišli domů, byste neměli hned uklízet a zavírat do botníku, ale měly by se nechat větrat, v zimě i případně okapat a schnout na rohožce k tomuto účelu určené.
Proto je důležité, aby v předsíni nestrašily troje páry na jednoho člena rodiny; všechny ostatní boty by měly být vyčištěné a odklizené z dohledu na svém místě.

Zítřejší úkol je tedy jasný a lehce kombinovatelný s programem FlyLady: vykliďte z věšáků nadbytečné bundy a kabáty a nechte jen jeden aktuálně nošený kus na člena rodiny. Totéž udělejte s botama. A pokud skladujete v únoru žabky mezi kozačkami, vězte, že je na ještě pěknou řádku týdnů můžete uložit někam jinam, aby nezabíraly místo v botníku.

Uvědomuji si, že řada z vás už má tento krok za sebou a bude mít zítra volno, ale nově příchozí čtenáři, kterých je nemálo, by jej neměli přeskočit.

Zítra už se podíváme na detailnější uspořádání předsíně a další častý nešvar s tím spojený a nabereme tempo! :)

Hezký večer nebo den...

TD

1 komentář:

  1. Bylo by hezké, kdybychom mohli nechat vždy jen jedny "aktuálně nošené" boty ... kam ale s tím zbytkem? Bohužel nemáme v předsíni skříň, či jinou možnost úložného prostoru, ve kterém by se zbývající obuv skladovala, a ani by se nám tam nic podobného nevešlo :(

    OdpovědětVymazat

Děkuji za váš komentář :)