neděle 4. října 2020

Podzimní plán 2020 - 11 týdnů do Vánoc

Je tady první říjnová neděle a tak se už pošesté scházíme nad tradičním Podzimním plánem! Do Vánoc zbývá 11 týdnů. Vítejte!

 
Noví followeři a příchozí, nebojte, nevyhlašuji žádnou vánoční paniku, naopak!
Kromě Vánoc tu ještě totiž máme celý podzim, který si žádá své rutiny, bez kterých by to na Vánoce (a celou zimu po nich) nevypadalo a neprobíhalo ani z půlky tak, jak si přejeme.
Každý týden si proto v klidu a s předstihem stanovíme pár úkolů a přidáme si do našeho rozvrhu trochu práce navíc, abychom v polovině prosince nemuseli šílet a nesnažili se všechno dohánět na poslední chvíli.
Následující týden to budou tyto: 


 • Oprášíme loňskou (předloňskou/každoroční) složku Vánoce. Pokud jste zde noví, vytvořte si ji. Vyčleňte si desky, karis blok, pár stránek v diáři, nebo jinou formu vedení záznamů. Sem si odteď budeme ukládat vše, co se bude týkat vánočních příprav a podzimních rutin. Budeme v archivaci důslední, protože nám to ušetří mnoho času nejen počas příprav nadcházejících, ale i všech budoucích Vánoc. Jak, už jsem popsala v tomto příspěvku před pár lety. Do složky si rovnou vytiskněte první tabulku, do které si odteď můžete zaznamenávat nápady a tipy na dárky. Je to takový gift list nanečisto. Pište, přepisujte i škrtejte, cílem je, abyste měli v horizontu zhruba dvou až tří týdnů konkrétnější představu o tom, co komu letos koupit, objednat či vyrobit.  
 • Odkaz na tabulku je ZDE, dávejte při tisku pozor na vlastní nastavení. Soubor má formát A5, aby se nám vešel do diářů nebo kabelek a mohli jsme jej mít stále při sobě!

Doma: 
postaráme se o příslušenství a blaho našich mazlíčků. Vyčistíme škrábadla a odpočívadla (posypeme jedlou sodou, necháme 15 minut působit a poté důkladně vyklepeme a vyluxujeme), vypereme pelechy, dečky, budky a jiné schovky. Vyčistíme akvárka a terárka a také měníme filtry, žárovky, kontrolujeme, zda je všechno v pořádku a funkční. Rovněž zkontrolujeme očkováky a veterinární průkazy, zda se neblíží nějaký termín očkování, odčervení nebo jiné tortury. Toto se nám bude řešit lépe nyní, než v předvánočním období (a také náš bytový kocour se přimlouvá a vyřizuje, že když už to musí být, tak raději teď, dokud není venku tak "nufně" a nefučí do přepravky všemi směry. Teď z toho může být ještě příjemný špacír. 

V domě:

 • odvzdušněte všechna topení (pokud jste tak ještě neučinili nedávno v rámci Zónového úklidu)
 • pokud ještě nemáte hotovou revizi komína, objednejte kominíka (dtto)
 • objednejte i technika na seřízení oken, venkovních rolet a zimní zahrady, máte-li.  Bylo by nepříjemné, kdyby vám v zimě utíkalo teplo, nebo něco nefungovalo.

Rozdělte si s partnerem úkoly, přizvěte si na pomoc děti, ať vám jde práce od ruky a nejste na všechno samy, milé ženy. Domov dělá celá rodina!
Seznam vypadá dlouhý, ale ve skutečnosti nebudou mise tak náročné, uvidíte. Zároveň co můžu zapracovávám do Zónového úklidu, takže to půjde zvládnout! ♥

Za týden se opět sejdeme a vytyčíme si úkoly na 10. týden do Vánoc.

Krásné podzimní dny! :) 

1 komentář:

 1. Ahoj,
  asi před dvěma měsíci jsem objevila tento blog, a teď mi to nedá a musím se zeptat. "JSEM DIVNÁ?" Každou neděli se dopředu těším na další článek, každý den vstávám s pocitem, copak asi zase budu uklízet, a normálně se na to těším. Nejsem žádný bordelář, doma bylo vždycky uklizeno, i když se třemi dětmi občas dost chaoticky, ale teď je dům jako z časopisu o bydlení:-)
  Takže musím jen poděkovat, popřát vše nej do dalších týdnů uklízení a debordelizace a hurá na podzimní plán.

  OdpovědětSmazat

Cením si každého milého komentáře a čtenáře blogu ♥
Prodejcům proto děkuji, že neobtěžují ostatní vkládáním "komentářů" s linky na úplně nerelevantní produkty, kterým chtějí dělat reklamu. Takové okamžitě mažu a nahlašuji jako spam.