neděle 11. října 2020

FlyLady 12. - 18.10.

Tento týden jsme v oblasti koupelny
Statečně pilujeme návyk měsíce - boj s papírovým bincem
Každý den začínáme ranní a končíme večerní rutinou  

PONDĚLÍ 12.10.

Úkoly tohoto dne
 • Vyměňte povlečení
 • Vyhoďte starý tisk, katalogy, letáky 
 • Vyleštěte zrcadla a dveře
 • Utřete prach
 • Vyluxujte všechny podlahy
 • Vytřete podlahy
 • Vysypte odpadkové koše

Mise tohoto dne: v oblasti koupelny dnes hrajeme "27 Fling boogies". Toto pravidlo FL spočívá v tom, že si na 15 minut natáhnete budíka a vyhazujete (třídíte) přesně 27 nepotřebných věcí. Já toto pravidlo nemám v oblibě, neumím si představit, že probírám věci a udržuju si přehled, jestli je jich teprve 24 nebo už 28, takže to pojímám jako klasický 15 minutový debordel místnosti s tříděním zbytečností: z okrajů vany, okenních parapetů a desky umyvadlové skříňky posbírám všechny ty flaštičky, kelímky, krabičky, šminky, sponky a gumičky, které se tam v provozu nastřádaly a překážejí. Vratíme přípravky do skříněk a zásuvek a uvolníme prostory.

Druhá mise: v pokoji pro hosty nebo jiné místnosti v domě, která to nejvíc potřebuje, pokračujeme v 27 fling boogies, resp. debordelizaci.
15 minut, závodíme s budíkem :)


********************************************************************************

ÚTERÝ 13.10.

Úkol tohoto dne   
V úterý se vždy věnujeme především plánování:
 • jídel k uvaření a nákupy 
 • plánování aktivit s rodinou nebo přáteli na víkend a příští dny (podzimní prázdniny...)
 • objednejte se k lékařům, zubařům, ať vás nezaskočí vypadlá plomba nebo prázdný blistr od léku.
Úterý je také o zábavě a regeneraci sil. Až budete hotovi s povinnostmi, dopřejte si nějakou příjemnou oddychovou aktivitu, která je ve vašich možnostech.

Mise dne v koupelně: pořádně vydrbat vanu nebo sprchový kout. Hezky pěkně včetně mýdlenky, rohů vany, vyčistíme obvodové těsnění a odtoky, žlábky s pojezdy zástěn nebo skleněných dveří, mřížky odtoků, rozebereme a vyčistíme i špunt, protiskluzové podložky mezitím odmočíme v octové vodě, přejedeme kartáčem, necháme uschnout na vzduchu.

Druhá mise: v pokoji pro hosty naštveme pavoučky a vymeteme čistým smetákem rohy od pavučin a prachu. 


********************************************************************************

STŘEDA 14.10.

Úkoly tohoto dne
Středa je ve znamení boje s prokrastinací. Tento den se zabýváme věcmi, které máme sklon odkládat a nechávat zajít daleko. Například:


 • vracení půjčených knih a věcí
 • nejrůznější reporty
 • dotažení rozdělaných prací
 • poplacení složenek
 • úřední záležitosti
 • telefonáty, do kterých se nám jindy nechce 

Mise tohoto dne: dnes vypereme všechny předložky a koberečky z koupelny a WC. Všichni, kdo pracují mimo domov a odcházejí, si tuto misi možná budu muset načasovat, např. naložit koberečky do pračky před odchodem, načasovat prací program pomocí odloženého startu, aby se zase mokré v pračce do našeho návratu nezapařily, a poté večer vysušit.

Druhá mise: dnes vyměníme povlečení v pokoji pro hosty. Budou podzimní prázdniny, možná přijedou hosté, budete mít o něco méně práce a stresu, když bude pokoj připravený. Pokud nemáte pokoj pro hosty, připravte jen lůžkoviny a místo, kam hosty obvykle ukládáte.


*********************************************************************************

ČTVRTEK 15.10.

Úkol tohoto dne
Čtvrtky obvykle navazují na středeční antiprokrastinaci a bývají dnem, který věnujeme pochůzkám, nákupům, cestám do čistíren a opraven, dotahujeme do konce vše, co jsme včera nestihli, abychom to před sebou netlačili zase další týden.

Mise tohoto dne: v koupelně dnes vytřídíme dekorativní kosmetiku a parfémy. Všechno, co jsme už dlouho nepoužívali, vyschlé řasenky, nedržící oční stíny nebo starší parfémy zbytečně zabírají místo a když už na ně konečně někdy dojde, mohou vám způsobit alergii a zbytečné potíže.

Druhá mise: Všichni  noví v programu FlyLady pro které je úklid ještě stále komplikovaný, budou dnes pokračovat v 27 Fling Boogie v libobolné zóně, která to potřebuje.
Pokročilí, kteří již jen udržují pořádek, dnes zametou nebo vyluxují podlahu v pokoji pro hosty (nebo kterékoli jiné). 

Trochu svižné hudby z rádia vám může zvednout náladu a chuť do práce. 
 
 

*********************************************************************************

PÁTEK 16.10.

Úkoly tohoto dne
Jako každý pátek nakoukneme do kabelky; vyhodíme papírky od žvýkaček a účtenky, vylovíme vypadlé mince, vyklepeme drobky, doplníme zásobu kapesníčků, žvýkaček, pomád na rty atd. a stejný pořádek uděláme i v kufru a interiéru našeho auta - pryč s kelímky, láhvemi, ubrousky a  parkovacími lístky.

Mise tohoto dne: v koupelně dnes umyjeme umyvadlo a desku nebo skříňku, na které stojí. Trochu tekutého písku na měkkou stranu houbičky, přejet, opláchnout a otřít, na umyvadlo stříknout přípravek na okna a vyleštit.
Desku otřeme vlhkým hadříkem a utřeme dosucha. 

Druhá mise: udělejte si šálek kávy nebo dobrého čaje a kochejte se výsledky vašeho týdenního snažení ve dvou zónách najednou.


*********************************************************************************

SOBOTA 17.10.

Den volna, den pro rodinu, rodinné aktivity, výlety do přírody, pouštění draků, dlabání dýní! :)*********************************************************************************

NEDĚLE 18.10.

Další den volna, den určený regeneraci sil i ducha. Věnujte se alespoň část dne jen sobě a "svým záležitostem".

Žádné komentáře:

Okomentovat

Cením si každého milého komentáře a čtenáře blogu ♥
Prodejcům proto děkuji, že neobtěžují ostatní vkládáním "komentářů" s linky na úplně nerelevantní produkty, kterým chtějí dělat reklamu. Takové okamžitě mažu a nahlašuji jako spam.