neděle 26. července 2020

FlyLady 27.7. - 2.8.

Tento týden jsme v oblasti obýváku
Končí návyk měsíce - Swish & Swipe
Každý den začínáme ranní a končíme večerní rutinou 
PONDĚLÍ 27.7.

Úkoly tohoto dne
 • Vyměňte povlečení
 • Vyhoďte starý tisk, katalogy, letáky 
 • Vyleštěte zrcadla a dveře
 • Utřete prach
 • Vyluxujte všechny podlahy
 • Vytřete podlahy
 • Vysypte odpadkové koše

Mise dne: máme vzácně celý týden v zóně obýváku; začneme obvyklým rychlým úklidem hotspotů. Sklidíme povrchy - konferenční a odkládací stolky, sekretáře nebo otevřené police, parapety, područky křesílek a sedaček a podlahu. Pryč se vším, co se zde jen tak odložilo a překáží.

 
*********************************************************************************

ÚTERÝ 28.7.

Úkol tohoto dne   
V úterý se vždy věnujeme především plánování:

 • jídel k uvaření na příští dny
 • plánování aktivit s rodinou nebo přáteli (nějaké to vinobraní v září? Hmmm...plánujte včas!)
 • objednání k lékařům, zubařům, kontrola zásob dlouhodobě braných léků

Úterý je také o zábavě a regeneraci sil, malý time-out. Až budete hotovi s povinnostmi, dopřejte si nějakou příjemnou oddychovou aktivitu, která je ve vašich možnostech.


Misí tohoto dne: postavte se doprostřed svého obýváku a dobře se rozhlédněte. Jak na vás působí? Není příliš zahlcený předměty? Jde ještě o útulné prvky, nebo krámy? Rozhodně se nemusíte zbavovat hned všech dekorací a předmětů, pokud vám pohled na ně přináší upřímnou radost a rádi se na ně díváte a rádi o ně pečujete, ale zvažte, jestli nejde jen o zvyk a vystavené věci spíš neignorujete.  
A pamatujte, nemáte vůbec žádnou povinnost (ani morální) držet doma - ve svém životním prostoru a výsostném území - nevhodné dárky, které vám vůbec nic nepřináší, pouze je máte ze slušnosti někde v policích, musíte na nich otírat prach a musíte se na ně dívat. 
Tyto dárky svůj účel již splnily: udělalo vám radost, že si na vás dárce vzpomněl a měl úmysl vás potěšit, což je samo o sobě dostatečný důvod k radosti a vědomí, že na vás někomu záleží. Vůbec nevadí, že se netrefil, a jistě by ho mrzelo, kdyby věděl, že vám jeho dárek celou dobu nedělá radost a spíš vám pije krev a komplikuje úklid.
Zbavte se proto tohoto falešného pocitu viny i věcí, které nejsou vaše srdcovka.


*********************************************************************************

STŘEDA 29.7. 

Úkoly tohoto dne
Středa je ve znamení boje s prokrastinací. Tento den se zabýváme věcmi, které máme sklon odkládat a nechávat zajít daleko. Například:

 • vracení půjčených knih a věcí
 • nejrůznější reporty
 • dotažení rozdělaných prací
 • poplacení složenek 
 • úřední záležitosti
 • telefonáty, do kterých se nám jindy nechce 

Mise dne: dnes budeme utírat prach v obýváku a půjde o poměrně detailní práci; oprášíme všechny fotorámečky, rámy obrazů, sošky a dekorace, stínidla lamp, parapety, a možná budete moc rádi, že jste se včera zbavili předmětů navíc a o to rychleji vám to dnes půjde od ruky!
Pusťte si nějakou svižnou muziku a postupujte rychle, nezasekávejte se, ať se vejdete do limitu 15 minut ;)
*********************************************************************************

ČTVRTEK 30.7.

Úkol tohoto dne
Čtvrtky obvykle navazují na středeční antiprokrastinaci a bývají dnem, který věnujeme pochůzkám, nákupům, cestám do čistíren a opraven, dotahujeme do konce vše, co jsme včera nestihli, abychom to před sebou netlačili další týden.

Mise dne: uděláme ponor do čalouněných útrob pohovek, sofa a křesel. To bývá místo, kde končí spousta křupek, ponožek, mincí a kapesníků. Budete překvapeni, kolik věcí tam každý měsíc objevíte.*********************************************************************************

PÁTEK 31.7.

Úkoly tohoto dne
Jako každý pátek nakoukneme do kabelky; vyhodíme papírky od žvýkaček a účtenky, vylovíme vypadlé mince, vyklepeme drobky, doplníme zásobu kapesníčků, žvýkaček, pomád na rty atd. a stejný pořádek uděláme i v kufru a interiéru našeho auta - pryč s kelímky, láhvemi, ubrousky a prošlými parkovacími lístky. 

Mise dne: odměníme se a na konferenční stolek nebo komodu umístíme něco hezkého, co podtrhne naše úsilí, ozdobí místnost a přinese trochu potěšení: čerstvě řezanou květinu, novou fotografii do rámečku, svíčku atd.
 


*********************************************************************************

SOBOTA 1.8.

A je tady zase sobota!
Máme čas věnovat se svým nejbližším, vyrazit ven za novými zážitky nebo se společně pustit do nějakého projektu, cokoli, jen ne sobotní gruntování!


*********************************************************************************

NEDĚLE 2.8.

Neděle, den regenerace.
Najděte si čas jen na sebe, dopřejte si zkrášlovací rutiny a pak odpočívejte, meditujte - cokoli vám sedne a pomůže vám nabrat síly a cítit se lépe před dalším týdnem.*********************************************************************************

Žádné komentáře:

Okomentovat

Cením si každého milého komentáře a čtenáře blogu ♥
Prodejcům proto děkuji, že neobtěžují ostatní vkládáním "komentářů" s linky na úplně nerelevantní produkty, kterým chtějí dělat reklamu. Takové okamžitě mažu a nahlašuji jako spam.