neděle 19. července 2020

FlyLady 20. - 26.7.

Tento týden jsme v oblasti ložnice  
Návyk měsíce - Swish & Swipe
Každý den začínáme ranní a končíme večerní rutinouPONDĚLÍ 20.7.

Úkoly tohoto dne
 • Vyměňte povlečení (kromě ložnice - viz. pátek)
 • Vyhoďte starý tisk, katalogy, letáky 
 • Vyleštěte zrcadla a dveře
 • Utřete prach
 • Vyluxujte všechny podlahy
 • Vytřete podlahy
 • Vysypte odpadkové koše


Mise tohoto dne: jsme zase po měsíci v ložnici, takže zaklekneme a podíváme se pod postel, jestli tam nejsou nějací bubáci ;)
Vytáhneme vše, co jsme pod ní (nebo do jejího úložného prostoru) od minula nashromáždili. Vyhodíme vše, co tam nepatří. 15 minut možná nebude stačit, ale nevadí, nepřetahujte, přeberte, co stihnete v daném časovém limitu. Pokud tam nic nemáte, pak z pod postele vyluxujte všechny chomáčky, které se tam stihly namnožit od doby, kdy jste tam luxovali naposled.


*********************************************************************************

ÚTERÝ 21.7.

Úkol tohoto dne   
V úterý se vždy věnujeme především plánování:

 • jídel k uvaření na příští dny
 • plánování aktivit s rodinou nebo přáteli
 • objednání k lékařům, zubařům, kontrola zásob dlouhodobě braných léků
 • cokoli vás napadne
Úterý je také o zábavě a regeneraci sil. Až budete hotovi s povinnostmi, dopřejte si nějakou příjemnou oddychovou aktivitu, která je ve vašich možnostech.

Misí tohoto dne: pokračujeme prací v zóně ložnice. Dnes v ní provedeme rychlou debordelizaci povrchů, zejména oblečení. Uklidíme vše, co není na místě a také ulevíme rotopedům, křesílkům, němým sluhům a možná i dveřím.

Vemte to rychle, do 15 minut byste měli být hotovi, reorganizaci nechte na jindy.*********************************************************************************

STŘEDA 22.7.

Úkoly tohoto dne
Středa je ve znamení boje s prokrastinací. Tento den se zabýváme věcmi, které máme sklon odkládat a nechávat zajít daleko.
Například:

 • vracení půjčených knih a věcí
 • nejrůznější reporty
 • dotažení rozdělaných prací
 • poplacení složenek
 • úřední záležitosti
 • telefonáty, do kterých se nám jindy nechce 

Mise dne čas podívat se na noční stolek! Proberte se věcmi, které se na něm už zase navršily: různé posmrkané kapesníky, hrnky, čtivo atd. Na noční stolek nebo poličku umístěte svíčku nebo pěkný obrázek, něco neokoukaného, co potěší vaše zorné pole hned poránu.


*********************************************************************************

ČTVRTEK 23.7.

Úkol tohoto dne
Čtvrtky obvykle navazují na středeční antiprokrastinaci a bývají dnem, který věnujeme pochůzkám, nákupům, cestám do čistíren a opraven, dotahujeme do konce vše, co jsme včera nestihli, abychom to před sebou netlačili další týden.

Mise tohoto dne: bižuterie a módní doplňky můžou být taky pěkným chaotickým spotem! Dnes se tedy podíváme na toaletní stolky, komody nebo prádelníky, kde máme umístěné naše poklady a pěkně je probereme. Vše, co nenosíme, nemilujeme anebo je poškozené, zašmodrchané či nespárované, vyhodíme nebo zužitkujeme jinak (na dekoraci).
Pro jistotu - nemluvíme o klenotech a špercích, ale jde o bižů, šátky, šály a šálky, pásky, čelenky a další doplňky. 
Nezadrhávejte se u toho, sami víte, co nosíte a co zde jen leží nenošené a zabírá místo. Tak věci pošlete do oběhu, ať dělají radost jinde!*********************************************************************************

PÁTEK 24.7.

Úkoly tohoto dne
Jako každý pátek nakoukneme do kabelky; vyhodíme papírky od žvýkaček a účtenky, vylovíme vypadlé mince, vyklepeme drobky, doplníme zásobu kapesníčků, žvýkaček, pomád na rty atd. a stejný pořádek uděláme i v kufru a interiéru našeho auta - pryč s kelímky, láhvemi, ubrousky a prošlými parkovacími lístky. 

Poslední mise týdne možná zabere více času, ale bude to stát za to - hezky provětráme pelíšek. Vyluxujeme matraci, flíčky lokálně ošetříme (pokud máme parní čistič, tak i propaříme) a dáme vyvětrat na vzduch. Umyjeme rám postele a po vyvětrání peřin (a případné proschnutí matrace) povlékneme do čistého a voňavého.


*********************************************************************************

SOBOTA 25.7.

Nechte sebe, mop i prachovku vydechnout a věnujte se svým dětem, rodičům, prarodičům a přátelům, prostě vašim blízkým a společnému programu.*********************************************************************************

NEDĚLE 26.7. 

Neděle, den regenerace.
Nezapomínejte na sebe a péči o svoje blaho, najděte si chvilku jen pro sebe a obnovujte své síly! 
 

*********************************************************************************

Žádné komentáře:

Okomentovat

Cením si každého milého komentáře a čtenáře blogu ♥
Prodejcům proto děkuji, že neobtěžují ostatní vkládáním "komentářů" s linky na úplně nerelevantní produkty, kterým chtějí dělat reklamu. Takové okamžitě mažu a nahlašuji jako spam.