neděle 5. srpna 2018

FlyLady 6. - 12.8.

Tento týden jsme v oblasti kuchyně
Návyk měsíce - Várku prádla denně!
Každý den začínáme ranní a končíme večerní rutinou 
PONDĚLÍ 6.8.

Úkoly tohoto dne

 • Vyměňte povlečení
 • Vyhoďte starý tisk, katalogy, letáky 
 • Vyleštěte zrcadla a dveře
 • Utřete prach
 • Vyluxujte všechny podlahy
 • Vytřete podlahy
 • Vysypte odpadkové koše


Mise dne: dnes se soustředíme na strop v kuchyni - pořádně se podívejte nahoru i do koutů a vymeťte všechny pavučiny, stejně jako minulé týdny v jiných místnostech. Utřete prach i z lustru, stropního větráku, horních hran oken a dveří, konzolí a obložek.

********************************************************************************

ÚTERÝ 7.8.

Úkol tohoto dne   
V úterý se vždy věnujeme především plánování:

 • jídel k uvaření a nákupy 
 • plánování aktivit s rodinou nebo přáteli na víkend a příští dny
 • objednání k lékařům, zubařům, kontrola zásob dlouhodobě braných léků
Úterý je také o zábavě a regeneraci sil. Až budete hotovi s povinnostmi, dopřejte si nějakou příjemnou oddychovou aktivitu, která je ve vašich možnostech.

Misí dne v úterý je omytí dvířek u vrchních skříněk kuchyňské linky včetně úchytek.
Odolejte nutkání začít vyndavat obsah skříněk a reorganizovat jej; soustřeďte se pouze na jednu věc a tou je omytí povrchu dvířek od otisků prstů, mikrokapek oleje atd.
Přihlédněte k materiálu povrchu, ať ho v zápalu neponičíte nebo nepoškrábete, to by byla škoda!
********************************************************************************

STŘEDA 8.8.

Úkoly tohoto dne
Středa je ve znamení boje s prokrastinací. Tento den se zabýváme věcmi, které máme sklon odkládat a nechávat zajít daleko. Například:


 • vracení půjčených knih a věcí
 • nejrůznější reporty
 • dotažení rozdělaných prací
 • poplacení složenek
 • úřední záležitosti
 • telefonáty, do kterých se nám jindy nechce 

Mise dne: dneska strčíme hlavu do lednice, to se nám bude líbit! Projdeme různá zakoutí, patráme po všem, co kde mohlo zůstat zapomenuto a začalo si žít vlastním životem - takové ty drobné produkty nalepené na zadní straně, v horních poličkách lednice nebo na dvířkách. Zkontrolujeme expiraci všech produktů, zejména takových těch méně používaných, jako jsou dresinky, horčice a kečupy. Projděte ovoce a zeleninu v šuplíku a také sýry.
Utřete i madlo a vyhoďte ze dveří lednice výstavku papírových zbytečností, účtenek, vizitek, výkresů, pohledů, samolepek a slevových kupónů, kterým vypršela platnost už někdy před měsícem, dvěma, a pryč s reklamními magnety z jogurtů atd.*********************************************************************************

ČTVRTEK  9.8.

Úkol tohoto dne
Čtvrtky obvykle navazují na středeční antiprokrastinaci a bývají dnem, který věnujeme pochůzkám, nákupům, cestám do čistíren a opraven, dotahujeme do konce vše, co jsme včera nestihli, abychom to před sebou netlačili zase další týden.

Mise dne: napusťte dřez horkou vodou a trochou saponátu, čapněte hadr a otřete desku zepředu dozadu a ze strany na stranu. Ano, budete muset přesouvat věci*, ale odolejte pokušení vyklidit celou linku a všechno vyskládat, nebo se zaseknete, to vám garantuji. Jednoduše šoupněte s kávovarem nebo topinkovačem (pro příklad) na stranu, otřete plochu, popojděte o půl metru, setřete, vraťte věci na místo. Neděláme generálku kuchyně, chceme prostě jen dostat pryč všechny drobky a bordýlek, který se skrývá pod a za spotřebiči a ve spárách pracovní desky.
Nic se nemá přehánět! a mějte se moc krásně!

* vidíte, FL zase chce, abychom se naučili mít jich na lince co nejméně ;)*********************************************************************************

PÁTEK 10.8.

Úkoly tohoto dne
Jako každý pátek nakoukneme do kabelky; vyhodíme papírky od žvýkaček a účtenky, vylovíme vypadlé mince, vyklepeme drobky, doplníme zásobu kapesníčků, žvýkaček, pomád na rty atd. a stejný pořádek uděláme i v kufru a interiéru našeho auta - pryč s kelímky, láhvemi, ubrousky a  parkovacími lístky.


Poslední misí dne je: důkladně zameteme podlahu a pak ji důkladně vytřeme. Existuje X způsobů vytírání (zprava doleva, zleva doprava, zezadu dopředu ;)) a X typů mopů; nepřemýšlejte nad tím, prostě natočte kyblík horké vody se saponátem a Just Do It!

I když to možná nebude tak perfektní, jako by to udělala vaše tchyně nebo maminka, nenechte se odradit, nikdo vám to neboduje a i ne úplně perfektní práce se počítá a je pro domov požehnáním! ;)


*********************************************************************************

SOBOTA 11.8.

Den volna určený pro rodinu. Čas určený společným rodinným aktivitám.

*********************************************************************************

NEDĚLE 12.8.

Den volna určený obnově fyzických i psychických sil - odpočinku, rozjímání a aspoň chvilky nicnedělání.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za váš komentář :)