neděle 29. října 2017

Podzimní plán - 8 týdnů do Vánoc

Vítejte u dalšího dílu Podzimního plánu!


 

Vichr sílí a šílí, teploty klesají, podzim se krásně vybarvuje a dostává ty pravé grády! Zbývá 8 týdnů do Vánoc a ten následující vyplníme těmito úkoly:

 • stále pokračujeme v nákupech a objednávkách dárků. Každou přijatou a obstaranou položku odškrtáváme v tabulce, kterou jsme si vytiskli už před dvěma týdny
 • v souvislosti s Dušičkami (2.11.) provedeme patřičné úpravy a aranžmá místa odpočinku  našich nejbližších z druhého břehu

 Doma

 • provedeme lehkou debordelizaci komory, případně skříně (obvykle v předsíni), kde skladujeme takové-to-všechno. Už před časem jsme si definovali, co předsíňové úložné prostory obvykle skrývají - bývá to něco z níže uvedeného  (anebo taky všechno z níže uvedeného):
  - bundy, kabáty a obuv
  - úklidové a čistící prostředky
  - zřídka používané elektrické spotřebiče
  - drobné domácí potřeby
  - nářadí
  - dekorace
  - krmivo nebo stelivo pro zvířata
  - XXL balení pracích prášků, zásoby toaletního papíru a ručníků
  - recyklační nádoby
  - věci připravené k vrácení
  - nákupní tašky 
  - cestovní tašky a kufry
  - zásoby konzerv a zavařenin, pití
  - dekorace, ozdoby atd.
  Na podzim tyto prostory trochu pofackujeme, žádné velké přehrabování a gruntování, jinak hrozí zaseknutí a půldenní práce. Jeďte podle tohoto klíče:

 • útroby komory zmapujte, podívejte se, jestli se někdo něco nepomnožilo - nevykynula krabice se zavařovačkami nebo koš  s igelitkami? Box s věcmi k vrácení - nepřetéká? Nestěžuje si tchýně, že má málo plastových krabiček od proviantu? Věci určené k vrácení připravte a naplánujte předání.
 • zrevidujte zásoby úklidových a pracích prostředků, náčiní a drogistických zásob. Není někde něco prošlého? Je všeho dost? Napište si na nákupní seznam, co je potřeba doplnit.
 • zkontrolujte také zásobu žárovek a baterií.
 • přichystejte sadu na čištění a ošetřování zimní obuvi. Pokud jsou houbičky a krémy vyschlé, vyhoďte je a připište na nákupní seznam.
 • krabici s jarními a letními věcmi (třeba dekorace, sportovní potřeby) dejte co nejvíce nahoru a dozadu a naopak do popředí vytáhněte krabici s vánočními dekoracemi, svíčkami a světýlky. Odolejte pokušení se v tom začít přehrabovat. Pouze mapujete terén a přerovnáváte a chystáte si podmínky na další týdny!
 • vyhoďte nefungující spotřebiče, které v komoře čekají na opravu déle než tři měsíce, rozlučte se i s různými bezvadnými náhradními díly, zvláště takovými, pro něž nemáte ani pojmenování, natož uplatnění. 

Výborně, skvělé!

Nashle za 7 dní, u 7. týdne do Vánoc! ;)
Fi

1 komentář:

Děkuji za váš komentář :)