středa 11. října 2017

FlyLady 9. - 15.10.

Tento týden jsme v oblasti kuchyně
Návyk měsíce - boj s papírovým bincem
Každý den začínáme ranní a končíme večerní rutinou 
PONDĚLÍ 9.10.

Úkoly tohoto dne

 • Převlékněte ložní prádlo 
 • Vyhoďte starý tisk, katalogy, letáky 
 • Vyleštěte zrcadla a dveře
 • Utřete prach
 • Vyluxujte všechny podlahy
 • Vytřete podlahy
 • Vysypte odpadkové koše
Mise dne: vymýt odpadkový koš. Znáte tu situaci, kdy pytel uvnitř občas sklouzne z obvodu, nikdo si toho jakoby nevšimne a věci se dál hážou dovnitř? To se prostě stává, a tak dneska koš důkladně vymyjeme, vysušíme a založíme nový pytel. "S láskou v srdci a písní na rtech" (jako Berta).
Pokud má koš víko, nezapomeňte i na něj.

********************************************************************************

ÚTERÝ 10.10.

Úkol tohoto dne   
V úterý se vždy věnujeme především plánování:
 • jídel k uvaření a nákupy 
 • plánování aktivit s rodinou nebo přáteli na víkend a příští dny
 • objednání k lékařům, zubařům, kontrola zásob dlouhodobě braných léků
Úterý je také o zábavě a regeneraci sil. Až budete hotovi s povinnostmi, dopřejte si nějakou příjemnou oddychovou aktivitu, která je ve vašich možnostech.

Mise dne v úterý: vydrbat sporák zvenčí. Každý sporák potřebuje vodu, saponát, houbičku a pravidelnost. Zejména pak volně stojící sporáky s plynovými hořáky. Pokud poctivě dodržujete zlaté pravidlo pravidelnosti, jste za chvilku hotovi i s touto misí. V opačném případě postupujte následovně: necháme všechny mastně ulepené rošty odmočit v horké vodě se saponátem, a houbičkou a kartáčem je vydrbeme. Odmočíme i ovládací knoflíky a hořáky, vydrbeme a utřeme zbytek povrchu sporáku.
Majitelé vestavných cajků se sklokeramikou mají práce méně, ale taky úplně nezahálí a odrbou a vyleští varnou desku a nezapomenou na rámeček, za něj se toho taky vejde! Pěkně jde obvod rámečku očistit příborovým nožem obtočeným v hadříku, aby nedošlo k poškrábání.


********************************************************************************

STŘEDA 11.10.

Úkoly tohoto dne
Středa je ve znamení boje s prokrastinací. Tento den se zabýváme věcmi, které máme sklon odkládat a nechávat zajít daleko. Například:


 • vracení půjčených knih a věcí
 • nejrůznější reporty
 • dotažení rozdělaných prací
 • poplacení složenek
 • úřední záležitosti
 • telefonáty, do kterých se nám jindy nechce 

Mise dne: dneska projdeme lednici a zlikvidujeme potenciální biohazard. Zkontrolujeme  expiraci všech produktů, zejména takových těch méně používaných, jako jsou dresinky, horčice a kečupy, produkty nalepené na zadní straně a v horních poličkách lednice. Projděte ovoce a zeleninu v šuplíku a také sýry, jak s oblibou říkám, penicilin už objeven byl a nic ušlechtilého už se nám vypěstovat nepodaří! Utřete i madlo a vyhoďte ze dveří lednice výstavku papírových zbytečností, účtenek, vizitek, výkresů, pohledů, samolepek a slevových kupónů, kterým vypršela platnost už někdy před měsícem, dvěma, a pryč s reklamními magnety z jogurtů atd.


*********************************************************************************

ČTVRTEK 12.10.

Úkol tohoto dne
Čtvrtky obvykle navazují na středeční antiprokrastinaci a bývají dnem, který věnujeme pochůzkám, nákupům, cestám do čistíren a opraven, dotahujeme do konce vše, co jsme včera nestihli, abychom to před sebou netlačili zase další týden.

Mise dne: podíváme se do skříňky pod dřezem, vyndáme její obsah, vytřeme vlhkým hadříkem, protřídíme obsah a vracíme zpět. Zároveň si děláme seznam všeho, co dochází - saponát, tablety do myčky, nové hadříky nebo houbičky, odpadové pytle, sami uvidíte nejlíp.

 

*********************************************************************************

PÁTEK 13.10.

Úkoly tohoto dne
Jako každý pátek nakoukneme do kabelky; vyhodíme papírky od žvýkaček a účtenky, vylovíme vypadlé mince, vyklepeme drobky, doplníme zásobu kapesníčků, žvýkaček, pomád na rty atd. a stejný pořádek uděláme i v kufru a interiéru našeho auta - pryč s kelímky, láhvemi, ubrousky a  parkovacími lístky.


Mise dne: dnes důkladně vytřeme podlahu v kuchyni, pěkně po koutkách, pod soklem, kolem celého obvodu, nejen kudy páni chodí...a máme hotovo! :)

*********************************************************************************

SOBOTA 14.10.

Den volna určený pro rodinu. Čas určený nejbližším, dětem, společným rodinným aktivitám, oslavám nebo výletům.

*********************************************************************************

NEDĚLE 15.10.

Den volna určený obnově fyzických i psychických sil. Chvilka o samotě, pěkný film, kniha, koupel, cokoli vás potěší a trochu vám zvedne náladu a hladinu energie.

2 komentáře:

 1. Tak tentokrát je ta kuchyně zapotřebí hodně :-D u nás v ní velí chlap a také tak vypadá, jako po boji :-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Můj když je v kuchyní a moc rád vaří-je vše vyglančené. Nesnáší nepořádek.

   Vymazat

Děkuji za váš komentář :)