neděle 4. června 2017

FlyLady 5. - 11.6.

Tento týden jsme v oblasti kuchyně
Návyk měsíce - správný pitný režim
Každý den začínáme ranní a končíme večerní rutinou 
PONDĚLÍ 5.6.

Úkoly tohoto dne

 • Převlékněte ložní prádlo 
 • Vyhoďte starý tisk, katalogy, letáky 
 • Vyleštěte zrcadla a dveře
 • Utřete prach
 • Vyluxujte všechny podlahy
 • Vytřete podlahy
 • Vysypte odpadkové koše
Mise dne: vydrbat sporák zvenčí. Necháme všechny mastně ulepené rošty odmočit v horké vodě se saponátem, a houbičkou a kartáčem je vydrbeme. Odmočíme i ovládací knoflíky a hořáky, vydrbeme a utřeme zbytek povrchu sporáku. Drhněte tak nějak přiměřeně, abyste nepoškrábali nápisy a čísla!
Majitelé vestavných cajků s dotykovou sklokeramikou mají práce méně, ale taky úplně nezahálí a odrbou a vyleští varnou desku a nezapomenou na rámeček, za něj se toho taky vejde! Pěkně jde obvod rámečku očistit příborovým nožem obtočeným v hadříku, aby nedošlo k poškrábání.


********************************************************************************

ÚTERÝ 6.6.

Úkol tohoto dne   
V úterý se vždy věnujeme především plánování:
 • jídel k uvaření a nákupy 
 • plánování aktivit s rodinou nebo přáteli na víkend a příští dny
 • objednání k lékařům, zubařům, kontrola zásob dlouhodobě braných léků
Úterý je také o zábavě a regeneraci sil. Až budete hotovi s povinnostmi, dopřejte si nějakou příjemnou oddychovou aktivitu, která je ve vašich možnostech.

Mise dne v úterý: dnes dáme do pořádku šuplíky s příbory; v rychlosti příbory vyndáme, vytřeme drobky a nečistoty, zpět vracíme jen příbory, všechny ostatní předměty, které k příborům nepatří (sponky, gumičky, pytlíčky s kečupy, víčka atd.) dáme na místo nebo vyhodíme.

********************************************************************************

STŘEDA 7.6.

Úkoly tohoto dne
Středa je ve znamení boje s prokrastinací. Tento den se zabýváme věcmi, které máme sklon odkládat a nechávat zajít daleko. Například:


 • vracení půjčených knih a věcí
 • nejrůznější reporty
 • dotažení rozdělaných prací
 • poplacení složenek
 • úřední záležitosti
 • telefonáty, do kterých se nám jindy nechce 

Mise dne: dneska projdeme lednici a zlikvidujeme potenciální biohazard. Zkontrolujeme  expiraci všech produktů, zejména takových těch méně používaných, jako jsou dresinky, horčice a kečupy, produkty nalepené na zadní straně a v horních poličkách lednice. Projděte ovoce a zeleninu v šuplíku a také sýry, jak s oblibou říkám, penicilin už objeven byl a nic ušlechtilého už se nám vypěstovat nepodaří! Utřete i madlo a vyhoďte ze dveří lednice výstavku papírových zbytečností, účtenek, vizitek, výkresů, pohledů, samolepek a slevových kupónů, kterým vypršela platnost už někdy před měsícem, dvěma, a pryč s reklamními magnety z jogurtů atd.

*********************************************************************************

ČTVRTEK 8.6.

Úkol tohoto dne
Čtvrtky obvykle navazují na středeční antiprokrastinaci a bývají dnem, který věnujeme pochůzkám, nákupům, cestám do čistíren a opraven, dotahujeme do konce vše, co jsme včera nestihli, abychom to před sebou netlačili zase další týden.

Mise dne: otevřete šuplík nebo skříňku, kde skladujete roličky potravinových fólií, alobalů, sáčků na led, svačinových a zipových pytlíků a pečících papírů. Všechno pěkně přeberte, vyhoďte prázdné krabičky a obaly, podívejte se, co vám dochází nebo dokonce došlo, a připište si to na rozepsaný nákupní seznam.
 

*********************************************************************************

PÁTEK 9.6.

Úkoly tohoto dne
Jako každý pátek nakoukneme do kabelky; vyhodíme papírky od žvýkaček a účtenky, vylovíme vypadlé mince, vyklepeme drobky, doplníme zásobu kapesníčků, žvýkaček, pomád na rty atd. a stejný pořádek uděláme i v kufru a interiéru našeho auta - pryč s kelímky, láhvemi, ubrousky a  parkovacími lístky.


Mise dne: podíváme se do skříňky pod dřezem, vyndáme její obsah, vytřeme vlhkým hadříkem, protřídíme obsah a vracíme zpět. Zároveň si děláme seznam všeho, co dochází - saponát, tablety do myčky, nové hadříky nebo houbičky, odpadové pytle, sami uvidíte nejlíp.

*********************************************************************************

SOBOTA 10.6.

Den volna určený pro rodinu. Čas určený společným rodinným aktivitám.

*********************************************************************************

NEDĚLE 11.6.

Den volna určený obnově fyzických i psychických sil. Dělejte cokoli vás potěší a dobije vám baterky na další týden.

2 komentáře:

 1. Děkuji, přijde mi že sporák drbu pořád:-D

  OdpovědětVymazat
 2. Taky mi úkoly na drbání sporáku přijdou dost časté, vzhledem k tomu, že svůj indukční "cajk" umyju pokaždé, když otírám linku, u plynového to ale smysl dává. Údržba rámečku zas tak moc času nezabere. Naopak na úkoly do šuplíků čekám jak na smilování, protože sama ne a ne se dokopat a už by to fakt potřebovaly. Mé příbory a spřátelená šuplata Vám tímto děkují :D

  OdpovědětVymazat

Děkuji za váš komentář :)