neděle 25. června 2017

FlyLady 26.6. - 2.7.

Tento týden jsme v oblasti obýváku 
Končíme návyk měsíce - správný pitný režim
Každý den začínáme ranní a končíme večerní rutinou 
PONDĚLÍ 26.6.

Úkoly tohoto dne
 • Převlékněte ložní prádlo 
 • Vyhoďte starý tisk, katalogy, letáky 
 • Vyleštěte zrcadla a dveře
 • Utřete prach
 • Vyluxujte všechny podlahy
 • Vytřete podlahy
 • Vysypte odpadkové koše

První misí tohoto týdne bude rychlý debordel obýváku. Natáhněte minutku a 10-15 minut uklízejte oblečení, hračky, čtivo, odneste nebo povyhazujte věci, které do obýváku nepatří, neplní zde svou funkci, překážejí a přitahují další binec, zkrátka pokropte doutnající hotspoty.


********************************************************************************

ÚTERÝ 27.6.

Úkol tohoto dne   
V úterý se vždy věnujeme především plánování:
 • jídel k uvaření a nákupy 
 • plánování aktivit s rodinou nebo přáteli na víkend a příští dny
 • objednání k lékařům, zubařům, kontrola zásob dlouhodobě braných léků
Úterý je také o zábavě a regeneraci sil. Až budete hotovi s povinnostmi, dopřejte si nějakou příjemnou oddychovou aktivitu, která je ve vašich možnostech.

Mise tohoto dne: dnes se pustíme do otření prachu v obýváku a bude to detailní oprašování. Nyní oceníte, že jste ubrali některé předměty a plochy jsou volnější! Vlhkým hadříkem nebo prachovkou otírejte rámy obrazů a fotorámečků, sošky, svícny a stínidla lamp. Pusťte si oblíbenou rádiovou stanici nebo nějakou osvědčenou nakopávací muziku a za čtvrt hodinky by mělo být hotovo! 

********************************************************************************

STŘEDA 28.6.

Úkoly tohoto dne
Středa je ve znamení boje s prokrastinací. Tento den se zabýváme věcmi, které máme sklon odkládat a nechávat zajít daleko. Například:


 • vracení půjčených knih a věcí
 • nejrůznější reporty
 • dotažení rozdělaných prací
 • poplacení složenek
 • úřední záležitosti
 • telefonáty, do kterých se nám jindy nechce 

Mise dne: dnes se podíváme do polštářků a čalounění sedaček a křesel, za ně a pod ně, do šuplíků odkládacích stolků, zkrátka všude, kde by mohlo být něco zapadlé, zapomenuté a unappetitlich. A rovnou čalounění vyluxujeme!


*********************************************************************************

ČTVRTEK 29.6.

Úkol tohoto dne
Čtvrtky obvykle navazují na středeční antiprokrastinaci a bývají dnem, který věnujeme pochůzkám, nákupům, cestám do čistíren a opraven, dotahujeme do konce vše, co jsme včera nestihli, abychom to před sebou netlačili zase další týden.

Mise dne: dnes bude také důkladná vysávací session v obýváku. Vyluxujte pořádně celou podlahu i pod nábytkem, pod sedačkou a křesly, v rozích. Netahejte sami těžký nábytek! Požádejte někoho o pomoc, nebo vyluxujte jen tam, kam dosáhne ten nejužší nástavec.

*********************************************************************************

PÁTEK 30.6.

Úkoly tohoto dne
Jako každý pátek nakoukneme do kabelky; vyhodíme papírky od žvýkaček a účtenky, vylovíme vypadlé mince, vyklepeme drobky, doplníme zásobu kapesníčků, žvýkaček, pomád na rty atd. a stejný pořádek uděláme i v kufru a interiéru našeho auta - pryč s kelímky, láhvemi, ubrousky a  parkovacími lístky. 

Mise dne v pátek: dnes půjdeme po skrytém nepořádku; ten není tak očividný, nemává na nás z prostředka místnosti nebo konferenčního stolku, a přesto tvoří chaos. Může jít o DVD a CD, čtivo, nebo dokumenty pečlivě zarovnané do komínků nebo pyramid, každopádně uvidíte, jak to prokoukne, když tomu dáte 1/4 hodinky a komínky roztřídíte, uklidíte, vyřídíte a vše nepotřebné vyhodíte!


*********************************************************************************

SOBOTA 1.7.

Den volna, den pro rodinu a program s dětmi.

*********************************************************************************

NEDĚLE 2.7.

Najděte čas jen pro sebe. Udělejte pro sebe něco hezkého, povznášejícího, odpočinkového a radostného, se stejným nasazením, jako byste to dělali pro druhé - odměňte se za uplynulý týden, zasloužíte si to!

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za váš komentář :)