neděle 11. září 2016

FlyLady 12. - 18.9.

Tento týden jsme v oblasti koupelny a jedné další zóny
Pečlivě pilujeme návyk měsíce - večerní rutina
Každý den začínáme ranní a končíme večerní rutinou 
PONDĚLÍ 12.9.

Úkoly tohoto dne
 • Vyměňte povlečení (volitelně)
 • Vyhoďte starý tisk, katalogy, letáky 
 • Vyleštěte zrcadla a dveře v namáhaných místech
 • Utřete prach
 • Vyluxujte všechny podlahy
 • Vytřete podlahy
 • Vysypte odpadkové koše


První mise tohoto týdne: dnes vycídíme odpadkový koš v koupelně a na WC. Pěkně ho vydrbejte a vypláchněte, nechte uschnout a založte nový pytel.


Druhé mise tohoto týdne budou v zóně, kde skladujeme věci k odnosu, vyhození, řeč je o komorách, kumbálech, skříních v předsíni atd., kde se velmi dobře daří tříděnému odpadu, platům od vajec, zavařovačkám a taškám naprosto neznámého původu. Trochu to tam srovnáme a zredukujeme, dnes začneme vyhazováním nepoužívaných věcí, i v limitu 15 minut se toho určitě nastřádá až až!


*********************************************************************************

ÚTERÝ 13.9.

Úkol tohoto dne   
V úterý se vždy věnujeme především plánování:

 • jídel k uvaření na příští dny, bereme v potaz vše sezónní a dostupné
 • plánování aktivit s rodinou nebo přáteli
 • objednání k lékařům, zubařům, kontrola zásob dlouhodobě braných léků
 • cokoli vás napadne
Úterý je také o zábavě a regeneraci sil. Až budete hotovi s povinnostmi, dopřejte si nějakou příjemnou oddychovou aktivitu, která je ve vašich možnostech.

Mise tohoto dne: vemte hadřík nebo papírový ručník a silný antibakteriální prostředek a otřete wc mísu zvenčí a místa kolem toalety, tedy místa, která neotíráte běžně v rámci swish & swipe. Řeč je o různých věcech kolem, o jejichž původu není radno spekulovat, prostě je postříkejte Savem nebo Sanytolem a utřete.

Druhá mise: pokračujeme v komorách atd. Vyřazené věci, které nepoužíváme, nelíbí se nám nebo z jiného důvodu jen leží a překáží, dnes třídíme podle toho, jak s nimi dále naložíme: vyhodit, darovat, prodat. 

*********************************************************************************

STŘEDA 14.9.

Úkoly tohoto dne
Středa je ve znamení boje s prokrastinací. Tento den se zabýváme věcmi, které máme sklon odkládat a nechávat zajít daleko.
Například:

 • vracení půjčených knih a věcí
 • nejrůznější reporty
 • dotažení rozdělaných prací
 • poplacení složenek 
 • úřední záležitosti
 • telefonáty, do kterých se nám jindy nechce 

Mise dne: umyvadlová skříňka! Jak je na tom? Utřeme povrch dvířek a desku, vypucujeme pak rovnou umyvadlo, přeleštíme baterii a pak už toho pro dnešek necháme, abychom z toho lesku neoslepli ;)

Druhá mise: vyneseme tříděný odpad a vememe s sebou i tašku s věcmi k vyhození.

*********************************************************************************

ČTVRTEK 15.9.

Úkol tohoto dne
Čtvrtky obvykle navazují na středeční antiprokrastinaci a bývají dnem, který věnujeme pochůzkám, nákupům, cestám do čistíren a opraven, dotahujeme do konce vše, co jsme včera nestihli, abychom to před sebou netlačili další týden.

Mise tohoto dne: dnes vypereme všechny předložky a koberečky, které do sebe v koupelně a na WC vesele natahují vlhkost a odéry a pokud se opravdu často nemění a neperou, mírně řečeno nevoní. Takže mise je jasná: vyhnat Moskovskoje duchy z koupelny a toalety, vyprat předložky a v mezičase vytřít podlahu.

Druhá mise: pokračujeme v čistce komor, uvolněné prostory (police) průběžně utíráme od prachu, rovnáme věci, ale nepřetahujeme limit 15 minut. 
 
*********************************************************************************

PÁTEK 16.9.

Úkoly tohoto dne
Jako každý pátek nakoukneme do kabelky; vyhodíme papírky od žvýkaček a účtenky, vylovíme vypadlé mince, vyklepeme drobky, doplníme zásobu kapesníčků, žvýkaček, pomád na rty atd. a stejný pořádek uděláme i v kufru a interiéru našeho auta - pryč s kelímky, láhvemi, ubrousky a prošlými parkovacími lístky. 

Poslední misí dne tohoto týdne bude porovnání obsahu skříňky pod umyvadlem. Vyhoďte prázdné obaly, opotřebované hadříky atd. Udělejte si seznam prostředků, které bude potřeba doplnit, vše nepoužívané vyhoďte a zbytek srovnejte, aby bylo místo zase čisté a plně funkční.

*********************************************************************************

SOBOTA 17.9.

Den volna, věnujeme se našim blízkým a společným aktivitám, vypněte notebooky s prací a dětem telku a tablety, tvořte společné zážitky a vzpomínky.

*********************************************************************************

NEDĚLE 18.9. 

Je tu neděle a milá povinnost zajistit si čas pro sebe a toto okénko vyplnit něčím, na co zase nebude příštích 6 a půl dne čas a prostor.

**********************************************************************************

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za váš komentář :)