neděle 7. srpna 2016

FlyLady na týden 8. - 14.8.

Tento týden jsme v oblasti kuchyně
Nový návyk měsíce - Várka prádla denně!
Každý den začínáme ranní a končíme večerní rutinou 
PONDĚLÍ 8.8.

Úkoly tohoto dne
 • Vyměňte povlečení (volitelně)
 • Vyhoďte starý tisk, katalogy, letáky 
 • Vyleštěte zrcadla a dveře
 • Utřete prach
 • Vyluxujte všechny podlahy
 • Vytřete podlahy
 • Vysypte odpadkové koše

Tento týden jsme v zóně kuchyně!
 
První mise bude vymýt odpadkový koš. Znáte tu situaci, kdy pytel uvnitř občas sklouzne z obvodu, nikdo si toho jakoby nevšimne a věci se dál hážou dovnitř? To se prostě stává a tak dneska koš důkladně vymyjeme, vysušíme a založíme nový pytel. "S láskou v srdci a písní na rtech" (jako Berta z 2 a 1/2 chlapa), bez nadávek ;)

Pokud má koš víko, nezapomeňte i na něj.


*********************************************************************************

ÚTERÝ 9.8.

Úkol tohoto dne   
V úterý se vždy věnujeme především plánování:

 • jídel k uvaření na příští dny, bereme v potaz vše sezónní a levné (cukety, cukety...)
 • plánování aktivit s rodinou nebo přáteli
 • objednání k lékařům, zubařům, kontrola zásob dlouhodobě braných léků, obzvláště před odjezdem na dovču!
 • cokoli vás napadne
 • eh...blíží se nový školní rok...takže....kde je ten seznam?
Úterý je také o zábavě a regeneraci sil. Až budete hotovi s povinnostmi, dopřejte si nějakou příjemnou oddychovou aktivitu, která je ve vašich možnostech.

Mise tohoto dne: strčíme hlavu do spíže a kontrolujeme trvanlivost uložených potravin - vše, co se chýlí ke konci lhůty se snažíme zužitkovat a zahrnout do jídelního plánu. Se vším, čemu skončila trpělivost, naložíme podle svého uvážení - některé potraviny lze ještě zužitkovat jinak (suché luštěniny bez známek napadení), jiné (masné konzervy a výrobky) by opravdu měly skončit v koši. A ten blbý pocit, který z toho budeme mít, bychom si měli uchovat pro příští nákupní horečky v akcích!

*********************************************************************************

STŘEDA 10.8.

Úkoly tohoto dne
Středa je ve znamení boje s prokrastinací. Tento den se zabýváme věcmi, které máme sklon odkládat a nechávat zajít daleko.
Například:

 • vracení půjčených knih a věcí
 • nejrůznější reporty
 • dotažení rozdělaných prací
 • poplacení složenek 
 • úřední záležitosti
 • telefonáty, do kterých se nám jindy nechce 

Mise dne: dneska se probereme skříňkami s nádobím a vytřídíme vše, co je zde navíc. Nejrůznější nepoužívané kastrůlky, hrnce bez poklic a poklice bez hrnců, teď si připadám jako Karel Jaromír Erben, ale vy mi rozumíte.
Víte, které nádobí používáte a které vám jen zabírá místo v kuchyni a překáží a brzdí vás, tak udělejte selekci a vše nepoužívané pošlete dál - nemyslím tím hned do popelnice, pokud uvážíte, že věc může ještě sloužit jinde!

*********************************************************************************

ČTVRTEK 11.8.

Úkol tohoto dne
Čtvrtky obvykle navazují na středeční antiprokrastinaci a bývají dnem, který věnujeme pochůzkám, nákupům, cestám do čistíren a opraven, dotahujeme do konce vše, co jsme včera nestihli, abychom to před sebou netlačili další týden.

Mise tohoto dne: vememe hadřík a otřeme spotřebiče a madla; digestoř, dveře trouby a mikrovlnky, varnou konvici, topinkovače a další věci, doufejme, že jich na lince není moc! Soustředíme se na otisky prstů a prskance, jde o povrchy a snažíme se vejít do limitu 15 minut.
 
*********************************************************************************

PÁTEK 12.8.

Úkoly tohoto dne
Jako každý pátek nakoukneme do kabelky; vyhodíme papírky od žvýkaček a účtenky, vylovíme vypadlé mince, vyklepeme drobky, doplníme zásobu kapesníčků, žvýkaček, pomád na rty atd. a stejný pořádek uděláme i v kufru a interiéru našeho auta - pryč s kelímky, láhvemi, ubrousky a prošlými parkovacími lístky. 

Mise tohoto dne: Důkladně zameteme podlahu a pak ji důkladně vytřeme. Existuje X způsobů vytírání (zprava doleva, zleva doprava, zezadu dopředu ;)) a X typů mopů; nepřemýšlejte nad tím, prostě natočte kyblík horké vody se saponátem a Just Do It!

I když to možná nebude tak perfektní, jako by to udělala vaše tchýně nebo maminka, nenechte se odradit, nikdo vám to neboduje a i ne úplně perfektní práce se počítá a je pro domov požehnáním! ;)


*********************************************************************************

SOBOTA 13.8.

Den volna pro rodinu, prázdniny se pomaličku chýlí ke konci, užíváme se navzájem co to dá!

*********************************************************************************

NEDĚLE 14.8. 

Další den volna a s ním milá povinnost zajistit si čas pro sebe a toto okénko vyplnit něčím, na co zase nebude příštích 6 a půl dne čas a prostor -  péči o sebe a svého ducha!

**********************************************************************************

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za váš komentář :)