neděle 10. července 2016

FlyLady na týden 11. - 17.7.

Tento týden jsme v oblasti koupelny a jedné další další zóny
Končíme návyk měsíce - Swish & Swipe
Každý den začínáme ranní a končíme večerní rutinou 
PONDĚLÍ 11.7.

Úkoly tohoto dne
 • Vyměňte povlečení (volitelně)
 • Vyhoďte starý tisk, katalogy, letáky 
 • Vyleštěte zrcadla a dveře
 • Utřete prach
 • Vyluxujte všechny podlahy
 • Vytřete podlahy
 • Vysypte odpadkové koše

Tento týden se budeme věnovat především koupelně. 
První mise dne zde bude úklid povrchů. Proberte vaši expozici kosmetiky a drogerie. To znamená nejen přípravky na okraji vany, ale hlavně ty lahvičky, krabičky a kelímky, které jsou na desce umyvadlové skříňky nebo v otevřených policích. Připravte si podmínky pro zítřejší misi a skliďte z povrchů, co můžete. Nechte na nich pouze dennodenně používané produkty.

Stejnou misi budeme mít v druhé místnosti dle vašeho výběru, v místnosti, která to nejvíc potřebuje, v mém případě přijde na řadu dětský pokoj. Provedu s dětmi rychlý úklid povrchů, věci, které nejsou na svém místě, vrátíme zpět, pak se nám bude lépe utírat prach i podlaha v rámci pondělního požehnání.


*********************************************************************************

ÚTERÝ 12.7.

Úkol tohoto dne   
V úterý se vždy věnujeme především plánování:

 • jídel k uvaření na příští dny
 • plánování aktivit s rodinou nebo přáteli
 • objednání k lékařům, zubařům, kontrola zásob dlouhodobě braných léků
 • cokoli vás napadne
Úterý je také o zábavě a regeneraci sil. Až budete hotovi s povinnostmi, dopřejte si nějakou příjemnou oddychovou aktivitu, která je ve vašich možnostech.

Mise dne: napusťte si do kýblu trochu horké vody se saponátem a omyjte povrchy v koupelně. Míním tím hlavně vršky koupelnových a zrcadlových skříněk, polic nad umyvadlem, podezdívku u vany nebo sprchového koutu a nakonec i WC mísu zvenčí.  Pusťte si rádio a odměřte si 1/4 hodinky a jeďte: odshora dolů, včetně dvířek a boků skříněk.

Druhá mise v libovolné zóně dle vašeho výběru je najít pár nepoužívaných věcí k DAROVÁNÍ. Ať již půjde o hračky nebo vybavení, knihy nebo dekorační předměty, porozhlédněte se a v 15 minutovém limitu něco vytřiďte, ať se vám nezakládá na nepořádek :)

*********************************************************************************

STŘEDA 13.7.

Úkoly tohoto dne
Středa je ve znamení boje s prokrastinací. Tento den se zabýváme věcmi, které máme sklon odkládat a nechávat zajít daleko. Například:

 • vracení půjčených knih a věcí
 • nejrůznější reporty
 • dotažení rozdělaných prací
 • poplacení složenek 
 • úřední záležitosti
 • telefonáty, do kterých se nám jindy nechce 

Mise dne bude vyčistit zdi nad vanou a sprchovým koutem. Vememe oblíbený čistící prostředek, nastříkáme obložení, necháme chvíli působit, houbičkou poté důkladně setřeme a opláchneme vodou. Pro lepší efekt pak setřeme stěrkou nebo vytřeme do sucha, keramické obklady, zejména ty s lesklou úpravou, pak ještě špricneme Clinem a vyleštíme. Voilá!

Druhá mise v libovolné zóně dle vašeho výběru je najít pár nepoužívaných věcí k VYHOZENÍ. Vše rozbité, nepoužitelné, neopravitelné, nebo čekající na opravu déle než 1/2 roku.


*********************************************************************************

ČTVRTEK 14.7.

Úkol tohoto dne
Čtvrtky obvykle navazují na středeční antiprokrastinaci a bývají dnem, který věnujeme pochůzkám, nákupům, cestám do čistíren a opraven, dotahujeme do konce vše, co jsme včera nestihli, abychom to před sebou netlačili další týden.

Mise dne: dáme prát předložky, koberečky, závěsy a všechny takové ty textilie "na efekt" z koupelny a rovnou otřete víko nebo dvířka pračky a sušičky.


Druhá mise: je den pochůzek, tak jej využijeme k odnosu nebo odvozu pytlů s vytříděnými věcmi do kontejneru nebo charity. Přibereme i tříděný odpad, ať je dnešní mise co nejefektivnější!
 
*********************************************************************************

PÁTEK 15.7.

Úkoly tohoto dne
Jako každý pátek nakoukneme do kabelky; vyhodíme papírky od žvýkaček a účtenky, vylovíme vypadlé mince, vyklepeme drobky, doplníme zásobu kapesníčků, žvýkaček, pomád na rty atd. a stejný pořádek uděláme i v kufru a interiéru našeho auta - pryč s kelímky, láhvemi, ubrousky a prošlými parkovacími lístky. 

Mise dne: vemte odpadkový koš v koupelně, nechte ho chvíli odmočit a pak ho vydrbejte, špricněte i sanytolem nebo octovým čističem, vytřete dosucha a založte nový pytel.

Druhá mise: dopřejte si koupel a kochejte se nablýskanou koupelnou. A nezapomeňte na Swish & Swipe i o víkendu! :)


*********************************************************************************

SOBOTA 16.7.

Den volna pro rodinu, věnujeme se našim blízkým a společným aktivitám.  *********************************************************************************

NEDĚLE 17.7. 

Den odpočinku. Věnujeme se alespoň část dne sami sobě a svým potřebám, péči o zevnějšek i své blaho. 

****************************************************************************

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za váš komentář :)