neděle 5. června 2016

FlyLady na týden 6. - 12.6.

Tento týden jsme v oblasti kuchyně
Návyk měsíce - správný pitný režim
Každý den začínáme ranní a končíme večerní rutinou 
PONDĚLÍ 6.6.

Úkoly tohoto dne
 • Vyměňte povlečení (volitelně)
 • Vyhoďte starý tisk, katalogy, letáky 
 • Vyleštěte zrcadla a dveře
 • Utřete prach
 • Vyluxujte všechny podlahy kromě obýváku
 • Vytřete podlahy
 • Vysypte odpadkové koše


První misí tohoto týdne bude vydrbání sporáku zvenčí. Toto je mise především pro majitele klasických sporáků s plynovými hořáky. Hezky pěkně necháme všechny mastně ulepené rošty odmočit v horké vodě se saponátem, a houbičkou a kartáčem je vydrbeme. Odmočte i ovládací knoflíky a hořáky, a utřete zbytek povrchu sporáku.
Majitelé vestavných cajků s bezdotykovou sklokeramikou nezahálí a odrbou a vyleští varnou desku a nezapomenou na rámeček, tam se toho taky vejde!


*********************************************************************************

ÚTERÝ 7.6.

Úkol tohoto dne   
V úterý se vždy věnujeme především plánování:

 • jídel k uvaření na příští dny
 • plánování aktivit s rodinou nebo přáteli (třeba na červencové volno 5. a 6.7.)
 • objednání k lékařům, zubařům, kontrola zásob dlouhodobě braných léků
 • plánování prázdninového programu
 • cokoli vás napadne
Úterý je také o zábavě a regeneraci sil. Až budete hotovi s povinnostmi, dopřejte si nějakou příjemnou oddychovou aktivitu, která je ve vašich možnostech.

Misí tohoto dne: dnes se pověnujeme šuplíku s příbory. V běžném provozu v něm i přes veškerou péči končí jemné drobky, gumičky, zátky, provázky, sponky a svorky, však to znáte.
Všechny příbory vyložíme ven, vyndáme i vnitřní organizér nebo rozdělovač, místo vytřeme a zpět  vracíme jen příbory; vše ostatní buď dáme na své místo nebo vyhodíme.

*********************************************************************************

STŘEDA 8.6.

Úkoly tohoto dne
Středa je ve znamení boje s prokrastinací. Tento den se zabýváme věcmi, které máme sklon odkládat a nechávat zajít daleko.
Například:

 • vracení půjčených knih a věcí
 • nejrůznější reporty
 • dotažení rozdělaných prací
 • poplacení složenek 
 • úřední záležitosti
 • telefonáty, do kterých se nám jindy nechce 

Mise dne: dneska projdeme lednici a zlikvidujeme potenciální biohazard. Zkontrolujeme  expiraci všech produktů, zejména takových těch méně používaných, jako jsou dresinky, horčice a kečupy, produkty nalepené na zadní straně a v horních poličkách lednice. Projděte ovoce a zeleninu v šuplíku a také sýry, jak s oblibou říkám, penicilin už objeven byl a nic ušlechtilého už se nám vypěstovat nepodaří!

*********************************************************************************

ČTVRTEK 9.6.

Úkol tohoto dne
Čtvrtky obvykle navazují na středeční antiprokrastinaci a bývají dnem, který věnujeme pochůzkám, nákupům, cestám do čistíren a opraven, dotahujeme do konce vše, co jsme včera nestihli, abychom to před sebou netlačili další týden.

Mise tohoto dne: srovnáme skříňku nebo šuplík s potravinovými obaly. Ve spěchu všedních dní se zpravidla nemáme čas ani náladu zdržovat pečlivým ukládáním věcí zpět, a tak jsou někdy tyto prostory s alobalem, potravinovou fólií, pečícím papírem a svačinovými sáčky trochu rozvrkočené, nebo na nás zívají prázné krabičky se spotřebovaným obsahem. Tak dnes vše probereme, upravíme, napíšeme si na nákupní seznam, co bude třeba pořídit. Se vším všudy se určitě vejdete do limitu 15 minut!
 
*********************************************************************************

PÁTEK 10.6.

Úkoly tohoto dne
Jako každý pátek nakoukneme do kabelky; vyhodíme papírky od žvýkaček a účtenky, vylovíme vypadlé mince, vyklepeme drobky, doplníme zásobu kapesníčků, žvýkaček, pomád na rty atd. a stejný pořádek uděláme i v kufru a interiéru našeho auta - pryč s kelímky, láhvemi, ubrousky a prošlými parkovacími lístky. 

Poslední misí dne tohoto týdne bude porovnání skříňky pod dřezem. Vyhoďte prázdné obaly, opotřebované hadříky a houbičky, zredukujte igelitky. Udělejte si seznam prostředků, které bude potřeba doplnit: odpadové pytle, jar na nádobí atd. Vše nepoužívané vyhoďte a zbytek srovnejte, aby bylo místo zase čisté a plně funkční.

*********************************************************************************

SOBOTA 11.6.

Hurá, sobota, den pro rodinu. Čas na výlety, procházky, zahradní grilovačky, návštěvy a relax!


*********************************************************************************

NEDĚLE 12.6. 

Neděle, den odpočinku a obnovy ducha.
Rozjímáme, lenošíme a odpočíváme. Nabíráme síly na další týden před námi.

****************************************************************************

5 komentářů:

 1. Na drážku okolo sklokeramické desky i kolem dřezu se mi osvědčil růžek kartáčku na zeleninu http://www.kuchynskepotreby.cz/_obchody/prodok/prilohy/19/kartacek-na-zeleninu-4460-0.jpg.big.jpg

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo, tak to je pěkný tip, díky! :) Já používám kuchyňskou špejli na pečení, nebo špízovou jehlici, obalím ubrouskem, abych to nepoškrábala a obtáhnu to :)

   Vymazat
  2. ještě lepší první tím kartáčem celý bok pěkně vydrhnout, má štětiny pevnější než běžné kartáčky, používám jednou za čas i na lišty kolem linky a taky celý dřez (mám nerez s takovým tím vzorkem conevimjaksemurika ;)) Kartáček je plastový, takže také nepoškodí a lehce se omyje...

   Vymazat
 2. Zdravím. Moc díky za Váš blog - je senzační a přinesl mi hroznou motivaci, že tentokrát má domácnost dostane doopravdy řád a bude uklizená. A to už jsem to chtěla vzdát. Akorát se snažím "nepřepálit" začátek. Ještě jednou díky za Vaši úžasnou motivaci. Denisa

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji, když jsem to zvládla já, tak už úplně každý, takže se nebojte a směle do toho. Vidím, že základy jste se prokousala a dáváte si pozor na vyhoření, tak to je super :) Ať vám to jde dobře!

   Vymazat

Děkuji za váš komentář :)