neděle 18. října 2015

FlyLady na týden 19. - 25.10.

Tento týden jsme v oblasti ložnice
Návyk měsíce - boj s papírovým bincem
Každý den začínáme ranní a končíme večerní rutinou PONDĚLÍ 19.10.

Úkoly tohoto dne
 • Vyměňte povlečení
 • Vyhoďte starý tisk a katalogy 
 • Vyleštěte zrcadla a dveře
 • Utřete prach
 • Vyluxujte všechny podlahy
 • Vytřete podlahy
 • Vysypte odpadkové koše

První mise tohoto týdne v ložnici: pokračujte ve vyhazování "papírového bince" v ložnici, tj. časopisy, knihy a další tiskoviny a papír, který se v ložnici může ještě nacházet. Nezapomeňte, že do papírového bince patří i léta nečtené knihy v knihovničce. Pokud na ně jen sedá prach a nemají využití, zvažte, jestli by nebylo lepší je dát do čtenářského oběhu. Nechte si jen ty poklady, které jsou výživnou slepičí polévkou pro vaši duši: tituly, které vás vždy pobaví nebo pohladí, i když je čtete už podvacáté. Učebnice, návody, smutné a tíživé čtení (sem patří i knihy, které ve vás nevyvolávají dobré pocity, jako třeba výchovné příručky, psychologické tituly o komplikovaných vztazích nebo zdravém životním stylu, který nejste schopni dodržet atd.) k plnohodnotnému odpočinku nepatří (kdo by chtěl usínat a vstávat s pohledem na hřbety s tituly jako Malý tyran, Nevěra, nebo Daně?) ;)

********************************************************************************

ÚTERÝ 20.10.

Úkol tohoto dne   
V úterý se vždy věnujeme především plánování:

 • jídel k uvaření a nákupy na příští dny
 • plánování aktivit s rodinou nebo přáteli na víkend a příští dny
 • objednání k lékařům, zubařům, kontrola zásob dlouhodobě braných léků
Úterý je také o zábavě a regeneraci sil. Až budete hotovi s povinnostmi, dopřejte si nějakou příjemnou oddychovou aktivitu, která je ve vašich možnostech.

Mise dne: dnes ošetříme povrch nábytku. Jemným hadříkem a přípravkem (vhodným s ohledem na typ materiálu) utřete prach, čelní zásuvky nebo dvířka skříněk a skříní, konstrukci a čelo postele, a nezapomeňte ani na nohy, na kterých nábytek stojí.


*********************************************************************************

STŘEDA 21.10.

Úkoly tohoto dne
Středa je ve znamení boje s prokrastinací. Tento den se zabýváme věcmi, které máme sklon odkládat a nechávat zajít daleko. Například:

 • vracení půjčených knih a věcí
 • nejrůznější reporty
 • dotažení rozdělaných prací
 • poplacení složenek
 • úřední záležitosti
 • telefonáty, do kterých se nám jindy nechce 

Mise tohoto dne: proberte botník a vyřaďte boty, které jsou obnošené, nebo naopak nenošené, třeba proto, že jsou nepohodlné. Je těžké rozloučit se s krásným zánovním párem lodiček, ale pokud nejsou pohodlné a vytrvale dáváte přednost jiným, pošlete je dál, aby nezabíraly vzácné místo.

*********************************************************************************

ČTVRTEK 22.10.

Úkol tohoto dne
Čtvrtky obvykle navazují na středeční antiprokrastinaci a bývají dnem, který věnujeme pochůzkám, nákupům, cestám do čistíren a opraven, dotahujeme do konce vše, co jsme včera nestihli, abychom to před sebou netlačili zase další týden.

Mise dne: srovnejte šuplíky s prádlem v komodě a když trefíte na něco nespárovaného, popáraného, nenošeného, nebo nepoužívaného - adieu!

*********************************************************************************

PÁTEK 23.10.

Úkoly tohoto dne
Jako každý pátek nakoukneme do kabelky; vyhodíme papírky od žvýkaček a účtenky, vylovíme vypadlé mince, vyklepeme drobky, doplníme zásobu kapesníčků, žvýkaček, pomád na rty atd. a stejný pořádek uděláme i v kufru a interiéru našeho auta - pryč s kelímky, láhvemi, ubrousky a  parkovacími lístky.


Mise dne: nakoukněte do horních polic vašeho šatníku. Do úrovně našich očí máme obvykle přehled i alespoň relativní pořádek, ale horní police bývají občas zahalené tajemstvím a občas něco zchvátí. Narozdíl od bermudského trojúhelníku ale věci zase vydávají zpět, stačí vzít štafle nebo schůdky a podívat se, co tam nahoře vlastně všechno je a přerovnat to.

*********************************************************************************

SOBOTA 24.10.

Den volna pro rodinu. Navštěvujeme se, hrajeme hry, mastíme karty, slavíme, výletujeme, nebo jen tak společně odpočíváme a koukáme na rodinný film. Každému, co je libo, ale hlavně ne žádnou práci!

*********************************************************************************

NEDĚLE 25.10.

Další den volna, který velí FL věnovat péči o sebe a svého ducha.
Čas si regeneraci psychických i fyzických sil, ať už jde o procházku o samotě, shopping nebo poležení ve vaně s nějakým bezva čtením!

2 komentáře:

 1. Ježkovy oči! já věděla, že dojde na knihy a šatnu (oboje moje slabá místa)! To bude boj (ale doufám, že alespoň z části úspěšný). Díky za nakopnutí!
  Laz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty to dáš, ty jsi šikovná cérka, Laz! ;)

   Vymazat

Děkuji za váš komentář :)