neděle 27. září 2015

FlyLady na týden 28.9 - 4.10.

Tento týden jsme v zóně obýváku a od čtvrtka i v předsíni a zádveří
Finišujeme Návyk měsíce - VEČERNÍ RUTINA
Každý den začínáme RANNÍ RUTINOU


PONDĚLÍ 28.9.

Úkoly tohoto dne
 • Vyměňte povlečení (volitelně)
 • Vyhodťe starý tisk a katalogy 
 • Vyleštěte zrcadla a dveře
 • Utřete prach
 • Vyluxujte všechny podlahy (kromě obýváku)
 • Vytřete podlahy
 • Vysypte odpadkové koše
První misí tohoto týdne bude rychlý debordel obýváku. Natáhněte minutku a 10-15 minut uklízejte oblečení, odneste nebo povyhazujte věci, které do obýváku nepatří, neplní zde svou funkci, překážejí a přitahují další binec, zkrátka pokropte doutnající hotspoty. Doslova si tak připravujete půdu pro zítřejší misi.


********************************************************************************

ÚTERÝ 29.9.

Úkol tohoto dne   
V úterý se vždy věnujeme především plánování:

 • jídel k uvaření na příští dny
 • plánování aktivit s rodinou nebo přáteli na víkend a příští dny (co podzimní prázdniny?)
 • objednání k lékařům, zubařům, kontrola zásob dlouhodobě braných léků
Úterý je také o zábavě a regeneraci sil. Do víkendu ještě dlouho, proto až budete hotovi s povinnostmi, dopřejte si nějakou příjemnou oddychovou aktivitu, která je ve vašich možnostech.

Mise dne v oblasti obýváku bude důkladná vysávací session v obýváku. Důsledně vyluxujte celou podlahu i pod nábytkem, pod sedačkou a křesly, v rozích. Netahejte sami těžký nábytek! Požádejte někoho o pomoc, nebo vyluxujte jen tam, kam dosáhne ten nejužší nástavec.

*********************************************************************************

STŘEDA 30.9.

Úkoly tohoto dne
Středa je ve znamení boje s prokrastinací. Tento den se zabýváme věcmi, které máme sklon odkládat a nechávat zajít daleko. Například:

 • vracení půjčených knih a věcí
 • nejrůznější reporty
 • dotažení rozdělaných prací
 • poplacení složenek
 • úřední záležitosti
 • telefonáty, do kterých se nám jindy nechce 

Mise tohoto dne
Jdeme do vyšších sfér - pořádně se podívejte nahoru na strop a do koutů a vymeťte všechny pavučiny, utřete, horních hran oken a konzolí, dveří a obložek.

*********************************************************************************

ČTVRTEK 1.10.

Úkol tohoto dne
Čtvrtky obvykle navazují na středeční antiprokrastinaci a bývají dnem, který věnujeme pochůzkám, nákupům, cestám do čistíren a opraven, dotahujeme do konce vše, co jsme včera nestihli, abychom to před sebou netlačili další týden.

Mise dne v nové zóně 1, tj. oblasti zádveří, předsíně a vchodu: důkladně zameťte přede dveřmi i za nimi a předsíň. Vyklepejte rohožky a otřete futra a vchodové dveře v místech kolem kliky a dole, kde si občas pomáháme nohou. 15 minut bude stačit. Váš vchod tak bude krásně čistý a připravený k podzimní dekoraci.
Z jídelního stolu odstraňte případnou došlou poštu a časopisy.


*********************************************************************************

PÁTEK 2.10.

Úkoly tohoto dne
Jako každý pátek nakoukneme do kabelky; vyhodíme papírky od žvýkaček a účtenky, vylovíme vypadlé mince, vyklepeme drobky, doplníme zásobu kapesníčků, žvýkaček, pomád na rty atd. a stejný pořádek uděláme i v kufru a interiéru našeho auta - pryč s kelímky, láhvemi, ubrousky a  parkovacími lístky. Připravte si do kabiny k ruce první podzimní výbavu - škrabku a odmlžovací ubrousky na čelní sklo, ať vás nezdrží a neotráví první ranní námraza a nemusíte odírat svoji platinovou Visu! ;)

Mise dne v oblasti zádveří, předsíně a vchodu je: uklidit všechny svetry, tašky, boty, došlou poštu a knihy, které se mohou v této oblasti bezprizorně povalovat, prostě klasické zádveřní hotspoty. Totéž platí i pro jídelní stůl, pokud na něj odkládáte poštu nebo časopisy!


*********************************************************************************

SOBOTA 3.10.

Den volna pro rodinu, věnujeme se našim blízkým a společným aktivitám, vypněte notebooky s prací a dětem telku a tablety, tvořte společné zážitky a vzpomínky.

*********************************************************************************

NEDĚLE 4.10.

Další den volna, který velí FL věnovat péči o sebe a svého ducha.
Udělejte pro sebe něco hezkého, odpočinkového a radostného. Největší frustrace  matek malých dětí pramení z toho, že nemají žádný skutečný víkend a nemohou si ani v klidu sednout na wc, nerušeně umýt vlasy, naložit se do vany, nebo si něco jen tak přečíst (do konce!). Proto je tu neděle a milá povinnost zajistit si čas pro sebe a toto okénko vyplnit něčím, na co zase nebude příštích 6 a půl dne čas a prostor.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za váš komentář :)