sobota 17. ledna 2015

Den 21. - Den pro sebe

Zítra je neděle, další den volna :)

Tento den radí FlyLady věnovat péči o sebe, svého ducha.

Nepodceňujte toto doporučení a berte ho se stejnou vážností, jako všechny ostatní uložené úkoly. Pokud jste v letadle pozorní pasažéři a nehrajete si během bezpečnostní instruktáže letušek se sklápěcími stolky a záchrannými vestami, jistě jste zaznamenali, že v případě poklesu tlaku v kabině musí rodič vždy nasadit kyslíkovou masku nejprve sobě a teprve potom svému dítěti. Proč? Protože nesmí ztratit vědomí, aby byl schopen se postarat o své dítě!
Dole na zemi platí stejný princip zodpovědnosti, proto se o sebe starejte, odpočívejte, hýčkejte se a nezanedbávejte svoje potřeby, ať jste v pořádku.

Vedle ranní a večerní rutiny (a údržby čistého dřezu!) si najděte čas jen pro sebe a dopřejte si něco radostného, povznášejícího. Počasí nahrává příležitosti k četbě příjemné knížky, sledování oblíbeného filmu nebo seanci ve vaně s pěnou a oblíbeným časopisem. Dělejte cokoli vás těší a dobíjí vám baterky a odměňte se za další týden vašeho snažení a nasazení, třeba jako já dnes, s předstihem, kyticí čerstvých frézií - vedle nablýskaného dřezu jí to obzvlášť sekne, nemyslíte? :)

Finally (nebo First?) Love Yourself!

Krásnou neděli a hodně radosti!

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za váš komentář :)