pondělí 12. srpna 2019

FlyLady 12. - 18.8.


Tento týden jsme v oblasti koupelny a jedné další zóny (pokoj pro hosty)
Statečně pilujeme návyk měsíce - várku prádla denně
Každý den začínáme ranní a končíme večerní rutinou 
PONDĚLÍ 12.8.

Úkoly tohoto dne
 • Vyměňte povlečení
 • Vyhoďte starý tisk, katalogy, letáky 
 • Vyleštěte zrcadla a dveře
 • Utřete prach
 • Vyluxujte všechny podlahy
 • Vytřete podlahy
 • Vysypte odpadkové koše

Mise tohoto dne: v oblasti koupelny dnes provedeme 15 minutový debordel místnosti s tříděním zbytečností: z okrajů vany, okenních parapetů a desky umyvadlové skříňky posbírám všechny ty flaštičky, kelímky, krabičky, šminky, sponky a gumičky, které se tam v provozu nastřádaly a překážejí. Vratíme přípravky do skříněk, organizérů a zásuvek a uvolníme prostory.

Druhá mise: v pokoji pro hosty nebo jiné místnosti v domě, která to nejvíc potřebuje, provedeme  debordelizaci - vyhazujeme vše nepotřebné, nepoužívané.
15 minut, závodíme s budíkem :)


********************************************************************************

ÚTERÝ 13.8.

Úkol tohoto dne   
V úterý se vždy věnujeme především plánování:
 • jídel k uvaření a nákupy 
 • plánování aktivit s rodinou nebo přáteli na víkend a příští dny
 • objednejte se k lékařům, zubařům
 • plánujte podzimní prázdniny, ať vás později nezaskočí plné termíny
Úterý je také o zábavě a regeneraci sil. Až budete hotovi s povinnostmi, dopřejte si nějakou příjemnou oddychovou aktivitu, která je ve vašich možnostech.

Mise tohoto dne: dnes uděláme miniinventuru hygienických potřeb. Projděte zásoby, zrevidujte množství toaletního papíru, zubní pasty, šampónů, sprchových gelů, mýdel, možná je čas i na výměnu kartáčků, co myslíte? Udělejte si seznam a spojte s příštím nákupem. Jak říká FL, není větším vyjádřením lásky a péče, než dost toaleťáku, aby nemusel některý člen rodiny volat o pomoc ;) 

Druhá mise: pokoje pro hosty často slouží jako "dočasné" odkladiště všeho, co nemá svoje místo a překáží jinde, takže se vždycky najde něco, co je tam navíc, například nepoužívané sportovní náčiní nebo nevyužité kreativní potřeby. Buďto je potřeba se s tím rozloučit, nebo tomu najít své místo. ********************************************************************************

STŘEDA 14.8.

Úkoly tohoto dne
Středa je ve znamení boje s prokrastinací. Tento den se zabýváme věcmi, které máme sklon odkládat a nechávat zajít daleko. Například:


 • vracení půjčených knih a věcí
 • nejrůznější reporty
 • dotažení rozdělaných prací
 • poplacení složenek
 • úřední záležitosti
 • telefonáty, do kterých se nám jindy nechce 

Mise tohoto dne: dnes vypereme všechny předložky a koberečky z koupelny a WC. Všichni, kdo pracují mimo domov a odcházejí, si tuto misi možná budu muset načasovat, např. naložit koberečky do pračky před odchodem, načasovat pomocí odloženého startu, aby se zase mokré v pračce do našeho návratu nezapařily, a poté večer vysušit. 

Druhá mise: vytříděné věci určené k rozdání nebo věnování charitu či odvozu do sběrného dvora nakládejte rovnou do auta, připravené a roztříděné v taškách k rozvozu, rychleji tak uvidíte progres a tašky se vám nebudou plést pod rukama.  *********************************************************************************

ČTVRTEK 15.8.

Úkol tohoto dne
Čtvrtky obvykle navazují na středeční antiprokrastinaci a bývají dnem, který věnujeme pochůzkám, nákupům, cestám do čistíren a opraven, dotahujeme do konce vše, co jsme včera nestihli, abychom to před sebou netlačili zase další týden.

Mise dne: v koupelně probereme dekorativní kosmetiku a parfémy a vše staré vyhodíme. Čas letí, takže si ani neuvědomujeme, že něco už je (zase) prošlé. Většina přípravků vydrží jen 6-12 měsíců po otevření, takže vždycky se něco najde. Tmavý make up z loňského léta, který letos nesedí, krémy a masky, které nepoužíváme pravidelně nebo zřídka, laky na nehty. V rychlosti proberte, povyhazujte. Je to škoda, ale přece si nevypěstujete ošklivý ekzém nebo alergii!

 

*********************************************************************************

PÁTEK 16.8.

Úkoly tohoto dne
Jako každý pátek nakoukneme do kabelky; vyhodíme papírky od žvýkaček a účtenky, vylovíme vypadlé mince, vyklepeme drobky, doplníme zásobu kapesníčků, žvýkaček, pomád na rty atd. a stejný pořádek uděláme i v kufru a interiéru našeho auta - pryč s kelímky, láhvemi, ubrousky a  parkovacími lístky.

Mise dne: vemte starý vyřazený zubní kartáček, trochu octa a sody a vyčistěte baterie u umyvadla a vany a/nebo sprchového koutu. Podrbejte ústí, kde vytéká voda, i okrasný vápenatý prstenec u kořene baterie, mikrovláknem nebo flanelem na závěr přeleštěte tělo. Pár minut a uvidíte ten rozdíl!

Druhá mise: Všichni  noví v programu FlyLady pro které je úklid ještě stále komplikovaný, budou pokračovat v 27 Fling Boogies v libobolné zóně, která to potřebuje.
Všichni pokročilí, kteří již jen udržují pořádek, dnes zametou nebo vyluxují podlahu v pokoji pro hosty (nebo kterékoli jiné). 

Trochu svižné hudby z rádia vám může zvednout náladu a chuť do práce.   *********************************************************************************

SOBOTA 17.8.

Den volna, den pro rodinu, rodinné aktivity, návštěvy, výlety, akce a oslavy, i chytání lelků.

*********************************************************************************

NEDĚLE 18.8.

Další den volna, den určený regeneraci sil i ducha. Věnujte se alespoň část dne jen sobě a "svým záležitostem".

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za váš komentář :)