neděle 27. května 2018

FlyLady 28.5. - 3.6.

Tento týden jsme v oblasti obýváku / předsíně a vchodu
Končí návyk měsíce - hýbat se!
Každý den začínáme ranní a končíme večerní rutinou 
PONDĚLÍ 28.5.

Úkoly tohoto dne
 • Vyměňte povlečení
 • Vyhoďte starý tisk, katalogy, letáky 
 • Vyleštěte zrcadla a dveře
 • Utřete prach
 • Vyluxujte všechny podlahy
 • Vytřete podlahy
 • Vysypte odpadkové koše

Mise dne: tento týden budeme v zóně obýváku po čtyři dny. První misí bude rychlý debordel obýváku. Natáhněte minutku a 10-15 minut uklízejte oblečení, hračky, čtivo, odneste nebo povyhazujte věci, které do obýváku nepatří, neplní zde svou funkci, překážejí a přitahují další binec, zkrátka pokropte doutnající hotspoty. (Co je hotspot, se dozvíte TADY).

*********************************************************************************

ÚTERÝ 29.5.

Úkol tohoto dne   
V úterý se vždy věnujeme především plánování:

 • jídel k uvaření na příští dny
 • plánování aktivit s rodinou nebo přáteli (MDD v pátek! Nezapomeňte na děti!)
 • objednání k lékařům, zubařům, kontrola zásob dlouhodobě braných léků

Úterý je také o zábavě a regeneraci sil, malý time-out. Až budete hotovi s povinnostmi, dopřejte si nějakou příjemnou oddychovou aktivitu, která je ve vašich možnostech.

Mise dne: pokračujeme v zóně obýváku a debordelizaci. Odklízejte věci, které do obýváku nepatří, redukujte přebytečné dekorace a už neaktuální jarní výzdobu.
Budete ohromeni, jak upraveněji a vzdušněji bude váš obývák vypadat po odstranění jen několika málo věcí, a jak snadněji se vám pak bude utírat prach a udržovat pořádek.
Vaše dnešní mise je proto zbavit se podobných přebytečných věcí ve vašem obýváku.


*********************************************************************************

STŘEDA 30.5.

Úkoly tohoto dne
Středa je ve znamení boje s prokrastinací. Tento den se zabýváme věcmi, které máme sklon odkládat a nechávat zajít daleko. Například:

 • vracení půjčených knih a věcí
 • nejrůznější reporty
 • dotažení rozdělaných prací
 • poplacení složenek 
 • úřední záležitosti(cestovní doklady)
 • telefonáty, do kterých se nám jindy nechce 

Mise dne: dnes budeme utírat prach v obýváku a půjde o poměrně detailní práci; oprášíme všechny fotorámečky, rámy obrazů, sošky a dekorace, stínidla lamp, parapety, a možná budete moc rádi, že jste se včera zbavili předmětů navíc a o to rychleji vám to dnes půjde od ruky!
Pusťte si nějakou svižnou muziku a postupujte rychle, nezasekávejte se, ať se vejdete do limitu 15 minut ;)*********************************************************************************

ČTVRTEK 31.5.

Úkol tohoto dne
Čtvrtky obvykle navazují na středeční antiprokrastinaci a bývají dnem, který věnujeme pochůzkám, nákupům, cestám do čistíren a opraven, dotahujeme do konce vše, co jsme včera nestihli, abychom to před sebou netlačili další týden.

Mise dne: dnes bude důkladná vysávací session v obýváku. Necháme vysavač vysát všechny chuchvalce prachu na podlahách i pod nábytkem, sedačkou a křesly, v rozích. Ženy, netahejte samy těžký nábytek! Požádejte někoho o pomoc, nebo vyluxujte jen tam, kam dosáhne ten nejužší nástavec.
 
*********************************************************************************


PÁTEK 1.6.

Úkoly tohoto dne
Jako každý pátek nakoukneme do kabelky; vyhodíme papírky od žvýkaček a účtenky, vylovíme vypadlé mince, vyklepeme drobky, doplníme zásobu kapesníčků, žvýkaček, pomád na rty atd. a stejný pořádek uděláme i v kufru a interiéru našeho auta - pryč s kelímky, láhvemi, ubrousky a prošlými parkovacími lístky. 

Mise dne: přesouváme se do zóny 1, kterou je vchod, předsíň a jídelna. Dnes natáhněte budík na 15 minut a pokliďte zbytečnosti z celé této zóny: skliďte přebytečné páry bot, srovnejte svršky na věšáku, povrch komod a botníků. Vytřiďte došlou poštu, zlikvidujte letáky. V jídelně ukliďte vše, co do ní nepatří, zejména předměty odkládané na pultíky, ostrůvky nebo jídelní stoly, které bývají věčnými hotspoty.

*********************************************************************************

SOBOTA 2.6.

A je tady zase sobota!
Máme čas věnovat se svým nejbližším, vyrazit ven za novými zážitky nebo se společně pustit do nějakého projektu, cokoli, jen ne sobotní gruntování!

*********************************************************************************

NEDĚLE 3.6.

Neděle, den regenerace.
Najděte si čas jen na sebe, dopřejte si zkrášlovací rutiny a pak odpočívejte, meditujte (víte, že i civění "doblba" je forma meditace?), čtěte, koukněte na hezký film nebo si dejte dvacet (i šedesát!) - cokoli vám sedne a pomůže vám nabrat síly a cítit se lépe před dalším týdnem.

*********************************************************************************

1 komentář:

 1. Krutibrko, kdo mi sem nakukuje? Jak to Flylady vi, ze tu mam jeste porad podnos s kraslicemi? (Ceka se na vyrobu krabicek na jejich ulozeni a nejak se mi furt nechce)

  OdpovědětVymazat

Děkuji za váš komentář :)