neděle 8. dubna 2018

FlyLady 9. - 15.4.

Tento týden jsme v oblasti kuchyně
Návyk měsíce - Stlaní postelí po ránu
Každý den začínáme ranní a končíme večerní rutinou 
PONDĚLÍ 9.4.

Úkoly tohoto dne

 • Převlékněte ložní prádlo 
 • Vyhoďte starý tisk, katalogy, letáky 
 • Vyleštěte zrcadla a dveře
 • Utřete prach
 • Vyluxujte všechny podlahy
 • Vytřete podlahy
 • Vysypte odpadkové koše

Mise dne v úterý: vydrbat sporák zvenčí. Každý sporák potřebuje vodu, saponát, houbičku a pravidelnost. Zejména pak volně stojící sporáky s plynovými hořáky. Pokud poctivě dodržujete zlaté pravidlo pravidelnosti, jste za chvilku hotovi i s touto misí. V opačném případě postupujte následovně: necháme všechny mastně ulepené rošty odmočit v horké vodě se saponátem, a houbičkou nebo kartáčkem je vydrbeme. Odmočíme i ovládací knoflíky a hořáky, vydrbeme a utřeme zbytek povrchu sporáku.
Majitelé vestavných cajků se sklokeramikou mají práce méně, ale taky úplně nezahálí a žiletkovou škrabkou jemně odrbou a vyleští varnou desku a nezapomenou na rámeček, za něj se toho taky vejde! Pěkně jde obvod rámečku očistit příborovým nožem nebo špízovou jehlou obtočenými v hadříku, aby nedošlo k poškrábání.


********************************************************************************

ÚTERÝ 10.4.

Úkol tohoto dne   
V úterý se vždy věnujeme především plánování:
 • jídel k uvaření a nákupy 
 • plánování aktivit s rodinou nebo přáteli na víkend a příští dny
 • objednání k lékařům, zubařům, kontrola zásob dlouhodobě braných léků
 • velikonočního programu
Úterý je také o zábavě a regeneraci sil. Až budete hotovi s povinnostmi, dopřejte si nějakou příjemnou oddychovou aktivitu, která je ve vašich možnostech.

Mise dne: dneska projdeme lednici a zlikvidujeme potenciální biohazard. Zkontrolujeme  expiraci všech produktů, zejména takových těch méně používaných, jako jsou dresinky, horčice a kečupy, produkty nalepené na zadní straně a v horních poličkách lednice. Projděte ovoce a zeleninu v šuplíku a také sýry, jak s oblibou říkám, penicilin už objeven byl a nic ušlechtilého už se nám vypěstovat nepodaří! Utřete i madlo a vyhoďte ze dveří lednice výstavku papírových zbytečností, účtenek, vizitek, výkresů, pohledů, samolepek a slevových kupónů, kterým vypršela platnost už někdy před měsícem, dvěma, a pryč s reklamními magnety z jogurtů atd.

********************************************************************************

STŘEDA 11.4.

Úkoly tohoto dne
Středa je ve znamení boje s prokrastinací. Tento den se zabýváme věcmi, které máme sklon odkládat a nechávat zajít daleko. Například:


 • vracení půjčených knih a věcí
 • nejrůznější reporty
 • dotažení rozdělaných prací
 • poplacení složenek
 • úřední záležitosti
 • telefonáty, do kterých se nám jindy nechce 

Mise dne v oblasti kuchyně je uspořádání šuplíku nebo nádoby na příbory. Vyndejte vše a vyklepte drobky, vytřete šuplík od případných nečistot, vyhoďte všechny gumičky, svorky, párátka, pytlíčky s kečupem,  a další nešvary, které se tam v provozu přihodily.


*********************************************************************************

ČTVRTEK 12.4.

Úkol tohoto dne
Čtvrtky obvykle navazují na středeční antiprokrastinaci a bývají dnem, který věnujeme pochůzkám, nákupům, cestám do čistíren a opraven. Dotahujeme do konce vše, co jsme včera nestihli, abychom to před sebou netlačili zase další týden.

Mise dne: otevřete šuplík nebo skříňku, kde skladujete roličky potravinových fólií, alobalů, sáčků na led, svačinových a zipových pytlíků a pečících papírů. Všechno pěkně přeberte, vyhoďte prázdné krabičky a obaly, podívejte se, co vám dochází nebo dokonce došlo, vše si připište na nákupní seznam.

 

*********************************************************************************

PÁTEK 13.4.

Úkoly tohoto dne
Jako každý pátek nakoukneme do kabelky; vyhodíme papírky od žvýkaček a účtenky, vylovíme vypadlé mince, vyklepeme drobky, doplníme zásobu kapesníčků, žvýkaček, pomád na rty atd. a stejný pořádek uděláme i v kufru a interiéru našeho auta - pryč s kelímky, láhvemi, ubrousky a  parkovacími lístky.


Mise dne: podíváme se do skříňky pod dřezem, vyndáme její obsah, vytřeme vlhkým hadříkem, protřídíme obsah a vracíme zpět. Zároveň si děláme seznam všeho, co dochází - saponát, tablety do myčky, nové hadříky nebo houbičky, odpadové pytle, sami uvidíte nejlíp.

*********************************************************************************

SOBOTA 14.4.

Den volna určený pro rodinu. Čas určený nejbližším, dětem, společným rodinným aktivitám, oslavám nebo výletům.

*********************************************************************************

NEDĚLE 15.4.

Den volna určený obnově fyzických i psychických sil. Chvilka o samotě, pěkný film, kniha, koupel, cokoli vás potěší a trochu vám zvedne náladu a hladinu energie.

4 komentáře:

 1. Pobavilo mě v úterý plánování velikonočního programu :))) Ale chápu, že je to text zkopírovaný z jiného roku. Anebo, že bychom v tom plánování už byli tak dobří a mohli plánovat rok dopředu? :) M.

  OdpovědětVymazat
 2. Jelikož velikonoční doba trvá 50 dní, je to slovní spojení v tuto chvíli naprosto v pořádku ;) Pobavená tedy můžete být oficiálně až v červnu :)))

  OdpovědětVymazat
 3. Jasně, jako křesťanka tohle vím :) Ale stejně si myslím, že to v našich zeměpisných šířkách nikdo (a to ani katolíci) neplánují jako ryze "velikonoční program". M.

  OdpovědětVymazat
 4. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat

Děkuji za váš komentář :)