neděle 23. října 2016

FlyLady 24. - 30.10.

Tento týden jsme v oblasti obýváku
Končíme návyk měsíce - boj s papírovým bincem
Každý den začínáme ranní a končíme večerní rutinou 

PONDĚLÍ 24.10.

Úkoly tohoto dne
 • Vyměňte povlečení (volitelně, zejména pokud jste povlékali minule)
 • Vyhoďte starý tisk, katalogy, letáky 
 • Vyleštěte zrcadla a dveře (v namáhaných místech)
 • Utřete prach
 • Vyluxujte všechny podlahy
 • Vytřete podlahy
 • Vysypte odpadkové koše

První mise tohoto týdne: postavte se doprostřed svého obýváku a dobře se rozhlédněte. Jak na vás působí? Není příliš zahlcený předměty? Jde ještě o útulné prvky, nebo krámy? Rozhodně se nemusíte zbavovat hned všech dekorací a předmětů, pokud vám pohled na ně přináší upřímnou radost a rádi se na ně díváte a rádi o ně pečujete, ale zvažte, jestli nejde jen o zvyk a vystavené věci spíš neignorujete. 
Budete ohromeni, jak upraveněji a vzdušněji bude váš obývák vypadat po odstranění jen několika málo věcí, a jak snadněji se vám pak bude utírat prach a udržovat pořádek.
Vaše dnešní mise je proto zbavit se podobných přebytečných věcí ve vašem obýváku.*********************************************************************************

ÚTERÝ 25.10.

Úkol tohoto dne   
V úterý se vždy věnujeme především plánování:

 • jídel k uvaření na příští dny, bereme v potaz vše sezónní a dostupné
 • plánování aktivit s rodinou nebo přáteli
 • objednání k lékařům, zubařům, kontrola zásob dlouhodobě braných léků
 • cokoli vás napadne
Úterý je také o zábavě a regeneraci sil. Až budete hotovi s povinnostmi, dopřejte si nějakou příjemnou oddychovou aktivitu, která je ve vašich možnostech. 

Mise dne v úterý: dnes půjdeme po skrytém nepořádku; ten není tak očividný, nemává na nás z prostředka místnosti nebo konferenčního stolku, a přesto tvoří chaos. Může jít o DVD a CD, čtivo, nebo dokumenty pečlivě zarovnané do komínků nebo pyramid, každopádně uvidíte, jak to prokoukne, když tomu dáte 1/4 hodinky a komínky roztřídíte, uklidíte, vyřídíte a vše nepotřebné vyhodíte!


*********************************************************************************

STŘEDA 26.10.

Úkoly tohoto dne
Je středa, den prokrastinace a příležitost vypořádat se s věcmi, které máme sklon odkládat a nechávat zajít daleko.
Například:

 • úřední záležitosti
 • objednání k lékařům, kontrola zásob léků na předpis
 • dotažení rozdělaných prací
 • telefonáty, do kterých se nám jindy nechce  

Mise dne: dnes budeme pokračovat v likvidaci skrytého bince v obýváku. Tentokrát se podíváme do polštářků a čalounění sedaček a křesel, za ně a pod ně, do šuplíků odkládacích stolků, zkrátka všude, kde by mohlo být něco zapadlé, zapomenuté a unappetitlich. A rovnou čalounění vyluxujeme!

*********************************************************************************

ČTVRTEK 27.10.

Úkol tohoto dne
Čtvrtky obvykle navazují na středeční antiprokrastinaci a bývají dnem, který věnujeme pochůzkám, nákupům, cestám do čistíren a opraven, dotahujeme do konce vše, co jsme včera nestihli, abychom to před sebou netlačili další týden.

Mise dne: dnes bude také důkladná vysávací session v obýváku. Vyluxujte pořádně celou podlahu i pod nábytkem, pod sedačkou a křesly, v rozích. Netahejte sami těžký nábytek! Požádejte někoho o pomoc, nebo vyluxujte jen tam, kam dosáhne ten nejužší nástavec.

*********************************************************************************

PÁTEK 28.10.

Úkoly tohoto dne
Jako každý pátek nakoukneme do kabelky; vyhodíme papírky od žvýkaček a účtenky, vylovíme vypadlé mince, vyklepeme drobky, doplníme zásobu kapesníčků, žvýkaček, pomád na rty atd. a stejný pořádek uděláme i v kufru a interiéru našeho auta - pryč s kelímky, láhvemi, ubrousky a prošlými parkovacími lístky. 

Máme Státní svátek a tak poslední mise tohoto týdne bude sváteční. Do obýváku umístíme vázu s čerstvou květinou, radost nám udělá podzimní aranžmá nebo svíčka s vůní, cokoli, co bude krásná tečka za celotýdenním snažením!

*********************************************************************************

SOBOTA 29.10.

Den volna pro rodinu, věnujeme se našim dětem, rodičům a přátelům.
Nezapomeňte, že v noci ze soboty na neděli nastupuje zimní čas a ve tři hodiny ráno se hodiny posunou zpět na druhou (ano, je to ta příjemnější varianta změny času ;)).

*********************************************************************************

NEDĚLE 30.10. 

Den péče o sebe a svého ducha.
Vedle rutin, hotspotů a údržby čistého dřezu si najděte čas jen pro sebe a dopřejte si něco radostného, povznášejícího. Dělejte cokoli vás těší a dobíjí vám baterky, a odměňte se za další týden vašeho snažení a nasazení, zasloužíte si to!

**********************************************************************************

4 komentáře:

 1. Dobrý den, nebude, prosím, k vytisknutí, nebo ke koupi, stránka do TD diáře - organizace školního roku 2016/2017?

  OdpovědětVymazat

Děkuji za váš komentář :)