neděle 2. května 2021

FlyLady 3. - 9.5.

Tento týden jsme nejprve den v oblasti kuchyně
Nový návyk měsíce - hýbat se!
Každý den začínáme ranní a končíme večerní rutinou
PONDĚLÍ 3.5.

Úkoly tohoto dne
 • Vyměňte povlečení
 • Vyhoďte starý tisk, katalogy, letáky 
 • Vyleštěte zrcadla a dveře
 • Utřete prach
 • Vyluxujte všechny podlahy
 • Vytřete podlahy
 • Vysypte odpadkové košeMise dne: Tento týden jsme v oblasti kuchyně, ale než se na ni vrhneme, věnujeme první misi 10 minutové debordelizaci vchodu a zádveří. Poklidíme hotspoty: pryč s letáky, došlou poštou, přebytečnými svršky v předsíni, zkrotíme přemnožené páry bot.

 

*********************************************************************************

ÚTERÝ 4.5.

Úkol tohoto dne   
V úterý se vždy věnujeme především plánování:

 • jídel k uvaření na příští dny
 • plánování aktivit s rodinou nebo přáteli
 • objednání k lékařům, zubařům, kontrola zásob dlouhodobě užívaných léků


Úterý je také o zábavě a regeneraci sil. Až budete hotovi s povinnostmi, dopřejte si nějakou příjemnou oddychovou aktivitu, která je ve vašich možnostech.

Mise dne: vydrbat sporák zvenčí. Každý sporák potřebuje vodu, saponát nebo tekutý písek, houbičku a pravidelnost. Zejména pak volně stojící sporáky s plynovými hořáky. Pokud poctivě dodržujete zlaté pravidlo pravidelnosti, jste za chvilku hotovi i s touto misí. V opačném případě postupujte následovně: necháme všechny mastně ulepené rošty odmočit v horké vodě se saponátem, a houbičkou a kartáčem je poté vydrbeme. Odmočíme i ovládací knoflíky a hořáky, vydrbeme a utřeme zbytek povrchu sporáku.
Majitelé vestavných cajků s dotykovou sklokeramikou mají práce méně, ale taky úplně nezahálí a odrbou a vyleští varnou desku a nezapomenou na rámeček, za něj se toho taky vejde! Pěkně jde obvod rámečku očistit příborovým nožem (omotaným hadříkem, aby nedošlo k poškrábání), nebo třeba dřevěným parátkem či seříznutou špejlí.
 


*********************************************************************************

STŘEDA 5.5.

Úkoly tohoto dne
Středa je ve znamení boje s prokrastinací. Tento den se zabýváme věcmi, které máme sklon odkládat a nechávat zajít daleko. Například:

 • vracení půjčených knih a věcí
 • nejrůznější reporty
 • dotažení rozdělaných prací
 • poplacení složenek
 • úřední záležitosti (sem patří i korespondence, vyúčtování do práce, kniha jízd, vytřídění účtenek po záruce a další resty, které nezávisí na fungování úřadů v daný den)
 • telefonáty, do kterých se nám jindy nechce 


Mise dne: dneska projdeme lednici a zlikvidujeme potenciální biohazard. Zkontrolujeme  expiraci všech produktů, zejména takových těch méně používaných, jako jsou dresinky, horčice a kečupy, produkty nalepené na zadní straně a v horních poličkách lednice. Projděte ovoce a zeleninu v šuplíku a také sýry, jak s oblibou říkám, penicilin už objeven byl a nic ušlechtilého už se nám vypěstovat nepodaří! Utřete i madlo a vyhoďte ze dveří lednice výstavku papírových zbytečností, účtenek, vizitek, výkresů, pohledů, samolepek a slevových kupónů, kterým vypršela platnost už někdy před měsícem, dvěma, a pryč s reklamními magnety z jogurtů atd.

 

*********************************************************************************

ČTVRTEK 6.5.

Úkol tohoto dne
Čtvrtky obvykle navazují na středeční antiprokrastinaci a bývají dnem, který věnujeme pochůzkám, nákupům, cestám do čistíren a opraven, dotahujeme do konce vše, co jsme včera nestihli, abychom to před sebou netlačili zase další týden.

Mise dne: dnes zkontrolujeme zásoby potravinových fólií, pečicích papírů, alobalu, svačinových a jiných sáčků. Zlikvidujte prázdné krabičky a obaly, připište si na nákupní seznam vše, co došlo nebo dochází.


*********************************************************************************

PÁTEK 7.5.

Úkoly tohoto dne
Jako každý pátek nakoukneme do kabelky; vyhodíme papírky od žvýkaček a účtenky, vylovíme vypadlé mince, vyklepeme drobky, doplníme zásobu kapesníčků, žvýkaček, pomád na rty atd. a stejný pořádek uděláme i v kufru a interiéru našeho auta - pryč s kelímky, láhvemi, ubrousky a  parkovacími lístky.


Mise dne: podíváme se do skříňky pod dřezem, vyndáme její obsah, vytřeme vlhkým hadříkem, protřídíme obsah a vracíme zpět. Zároveň si děláme seznam všeho, co dochází - saponát, tablety do myčky, nové hadříky nebo houbičky, odpadové pytle, sami uvidíte nejlíp.


*********************************************************************************

SOBOTA 8.5.

Den volna, doufejme, že bude krásně a počasí bude přát rodinným smelovacím aktivitám. Pokud ne, pak aspoň dojde na stolní a karetní hry, rodinný film, nebo společný kutilský či kulinářský projekt. Každopádně je den pro rodinu, ne den pro mop a prachovku!


*********************************************************************************

NEDĚLE 9.5. 

Neděle je zase časem, kdy je potřeba alespoň na chvíli spočinout, rozjímat a věnovat se sama sobě.

*********************************************************************************

1 komentář:

 1. Dobrý den, nevím, zda není problém pouze u mě, ale přestalo mi fungovat otevření Ranní a Večerní rutiny. Když na to v úvodu článku kliknu, odkáže mě to na stránky Ulož.to. Šlo by to prosím opravit? Děkuji. Jsem ráda za tyto super stránky! M.

  OdpovědětSmazat

Cením si každého milého komentáře a čtenáře blogu ♥
Prodejcům proto děkuji, že neobtěžují ostatní vkládáním "komentářů" s linky na úplně nerelevantní produkty, kterým chtějí dělat reklamu. Takové okamžitě mažu a nahlašuji jako spam.