neděle 25. dubna 2021

FlyLady 26.4. - 2.5.

Tento týden jsme v oblasti obýváku
Končíme návyk měsíce -
stlaní postelí
Každý den začínáme ranní a končíme večerní rutinou
PONDĚLÍ 26.4.

Úkoly tohoto dne
 • Vyměňte povlečení
 • Vyhoďte starý tisk, katalogy, letáky 
 • Vyleštěte zrcadla a dveře
 • Utřete prach
 • Vyluxujte všechny podlahy
 • Vytřete podlahy
 • Vysypte odpadkové koše

Mise dne: máme štěstí na celý týden v zóně obýváku; provedeme hluboký ponor do útrob a čalounění našich pohovek a křesel.
To bývá místo, kde končí spousta křupek, mincí, kapesníků, lego kostek a ponožek. A pak, že je žerou pračky nebo Lichožrouti! :) Drobnosti vylovíme a čalounění vyluxujeme.


Jděte! Nezabere vám to ani pět minut. 
 

*********************************************************************************

ÚTERÝ 27.4.

Úkol tohoto dne   
V úterý se vždy věnujeme především plánování:

 • jídel k uvaření na příští dny, bereme v potaz vše sezónní a levné
 • plánování aktivit s rodinou nebo přáteli
 • objednání k lékařům, zubařům, kontrola zásob dlouhodobě užívaných léků
 • cokoli vás napadne
Úterý je také o zábavě a regeneraci sil. Až budete hotovi s povinnostmi, dopřejte si nějakou příjemnou oddychovou aktivitu, která je ve vašich možnostech.

Misí tohoto dne: postavte se doprostřed svého obýváku a dobře se rozhlédněte. Jak na vás působí? Není příliš zahlcený předměty? Jde ještě o útulné prvky, nebo krámy? Rozhodně se nemusíte zbavovat hned všech dekorací a předmětů, pokud vám pohled na ně přináší upřímnou radost a rádi se na ně díváte a rádi o ně pečujete, ale zvažte, jestli nejde jen o zvyk a vystavené věci spíš neignorujete. A pamatujte, nemáte vůbec žádnou povinnost (ani morální) držet doma - ve svém životním prostoru a výsostném území - nevhodné dárky, které vám vůbec nic nepřináší, pouze je máte ze slušnosti někde v policích, musíte na nich otírat prach a musíte se na ně dívat. 
Tyto dárky svůj účel již splnily: udělalo vám radost, že si na vás dárce vzpomněl a měl úmysl vás potěšit, což je samo o sobě dostatečný důvod k radosti a vědomí, že na vás někomu záleží. Vůbec nevadí, že se netrefil, a jistě by ho mrzelo, kdyby věděl, že vám jeho dárek celou dobu nedělá radost a spíš vám pije krev a komplikuje úklid.
Zbavte se proto tohoto pocitu viny i věcí, které nejsou vaše srdcovka.*********************************************************************************

STŘEDA 28.4.

Úkoly tohoto dne
Středa je ve znamení boje s prokrastinací. Tento den se zabýváme věcmi, které máme sklon odkládat a nechávat zajít daleko.
Například:

 • vracení půjčených knih a věcí
 • nejrůznější reporty
 • dotažení rozdělaných prací
 • poplacení složenek 
 • úřední záležitosti
 • telefonáty, do kterých se nám jindy nechce 


Mise dne: dnes se budeme věnovat výškovým pracem v obýváku. K ruce si vezmeme nízké schůdky nebo štafličky a pštrosí péro (prachovku nebo cokoli jiného ideálně na teleskopické násadě) a oprášíme garnýže, rohy stropů, kde by mohly být pavučinky, obložky a horní hrany dveří, zkrátka plochy ve výšce, kam se nedostaneme při běžném pondělním oprašování.


*********************************************************************************

ČTVRTEK 29.4.

Úkol tohoto dne
Čtvrtky obvykle navazují na středeční antiprokrastinaci a bývají dnem, který věnujeme pochůzkám, nákupům *, cestám do čistíren a opraven, dotahujeme do konce vše, co jsme včera nestihli, abychom to před sebou netlačili další týden. 
* Nezapomeňte vyzvednout dárky a květiny pro paní učitelky.

Mise dne: včera jsme se věnovali vyšším polohám, dnes přejdeme do nižších; důsledně vyluxujte podlahu v rozích a takové obvodové podlahové lišty, na jejichž hranách ulpívá prach. Ženy, netahejte samy nábytek, ať se nezraníte! 

 
*********************************************************************************

PÁTEK 30.4.

Úkoly tohoto dne
Jako každý pátek nakoukneme do kabelky; vyhodíme papírky od žvýkaček a účtenky, vylovíme vypadlé mince, vyklepeme drobky, doplníme zásobu kapesníčků, žvýkaček, pomád na rty atd. a stejný pořádek uděláme i v kufru a interiéru našeho auta - pryč s kelímky, láhvemi, ubrousky a prošlými parkovacími lístky. 

Poslední misí tohoto letního týdne bude: od odměna! Ano, odměníme se za celotýdenní práci v zóně obýváku a na konferenční stolek nebo komodu umístíme něco hezkého, co podtrhne naše úsilí, ozdobí místnost a přinese trochu potěšení: čerstvě řezanou květinu, novou fotografii do rámečku, svíčku atd.

  

*********************************************************************************

SOBOTA 1.5.

Den pro rodinu. Věnujeme se našim blízkým a společným aktivitám. *********************************************************************************

NEDĚLE 2.5. 

Den odpočinku. Další den volna, který FL tentokrát velí věnovat péči o sebe a svého ducha.
Udělejte pro sebe něco hezkého, povznášejícího, odpočinkového a radostného.****************************************************************************

Žádné komentáře:

Okomentovat

Cením si každého milého komentáře a čtenáře blogu ♥
Prodejcům proto děkuji, že neobtěžují ostatní vkládáním "komentářů" s linky na úplně nerelevantní produkty, kterým chtějí dělat reklamu. Takové okamžitě mažu a nahlašuji jako spam.